MODA-STİL

SIEDRÉS’in 2024 Resort kadın koleksiyonu, ‘umut’ teması etrafında şekilleniyor

Ceylin Türkkan Bilge ve Emir Bilge tarafından kurulan SIEDRÉS’in 2024 Resort kadın koleksiyonu, “umut” teması etrafında şekilleniyor. Her koleksiyonuyla zamanın ruhunu yakalamayı başaran SIEDRÉS, bu tasarımlarında sakin tonlara geçerek daha sade ama karamsarlığa geçit vermeyen iyimser bir tavır benimsiyor.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde devam eden savaşlar, ekonomik sorunlar, iklim krizi gibi insanlığı kötümserliğe sürükleyen durumlar karşısında umudun gücüne inanmaya devam eden Ceylin Türkkan Bilge, bu koleksiyonda irili ufaklı çiçek desenlerine çokça yer veriyor. Mavi, yeşil ve kahverengilerin yoğunlukta olduğu renk paleti denizin dinginliğini, doğanın canlılığını ve toprağın iyileştirici yönünü simgeliyor.

Koleksiyonun öne çıkan özelliklerinden biri, farklı renk ve dokular arasındaki güç birliği. Tekdüzelikten uzak bu moda evreninde pullar ve trikolar, deriler ve danteller, kadifeler ve süetler bir araya gelerek özgünlüğün merkezde olduğu bir çekim alanı yaratıyor. SIEDRÉS’in diğer koleksiyonlarında da karşımıza çıkan grafik çiçek motifli, logolu triko hırka AMBER; payet, patchwork, çiçek motifleri gibi farklı dokuları buluşturan asimetrik fırfırlı elbise IZEN, logo aplikeli çizgili polo kazak OLE ve güneş ışınlarını andıran renkli baskılarıyla JULES etek ve NERA elbise, 2024 Resort kadın koleksiyonunun imza parçaları arasında yer alıyor. Bu koleksiyonda ilk kez deri kullanan SIEDRÉS ters dikiş, kontrast şerit, yarı transparan kumaş, kroşe, kaleydoskop desen gibi kendisiyle özdeşleşen tasarım öğelerini kullanmaya devam ediyor.

İlgili Mesajlar

1 of 203