GÜNCEL

Memorial Bahçelievler Hastanesi Sanat Galerisi’nde açılan ‘Kanatlandılar’ sergisi, ünlü kadınların ‘şiddet karşıtı’ mesajlarını tüm Türkiye’ye aktarmayı hedefliyor

Türkiye’nin ünlü kadınlarının özgürlük, cesaret ve gücün simgesi kanatlarıyla poz verdikleri fotoğraflardan oluşan ‘Kanatlandılar’ sergisi, geçtiğimiz ay Memorial Bahçelievler Hastanesi Sanat Galerisi’nde ziyarete açıldı. Memorial Sağlık Grubu’nun katkıları, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nun (UNFPA) desteğiyle daha önce hayata geçirilen ve Türkiye’nin ünlü kadınlarını bir araya getiren projenin sergisi, Memorial’ın şiddet gören kadınlara psikolojik destek projesinin bir parçası olarak bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel, gün ışığına çıktı. Serginin Memorial Bahçelievler’de gerçekleştirilen lansmanına, Eski Türkiye ve Avrupa Güzeli Banu Sağnak, ünlü oyuncular Selen Soyder ve Merve Boluğur, Darüşşafaka Basketbol Takımı’nın oyuncuları ile yönetim kadrosu katıldı.

Memorial Sağlık Grubu CEO’su Bora Uludüz, sanata çok önem verdiklerini vurgulayarak “Bugün sanatla kadın bir araya geldi. Kadının gücünü gösteren kanat simgesiyle birleşen bu projeyi 8 Mart nedeniyle tekrar hayata geçirdik. Kadınların gücüne ve önemine dikkat çekmek istiyoruz. Herkese örnek olmasını diliyoruz. Kadınların daha fazla değer gördüğü, yere sağlam bastığı bir dünya ümidiyle bu çalışmaya destek veriyoruz” dedi.

Projeye destek veren ünlü isimler:

“Ayça Bingöl, Arzu Yanardağ, Akasya Aslıtürkmen, Belcim Bilgin, Beren Saat, Büşra Pekin, Cansu, Demet Tuncer, Deniz Türkali, Derya Alabora, Ece Vahapoğlu, Feride Çetin, Görkem Yeltan, Günce Koral, Hale Caneroğlu, Hale Soygazi, Jehan Barbur, Jülide Kural, Melike Güner, Meltem Cumbul, Nihal Yalçın, Ömür Gedik, Rojda Demirer, Seda Akman, Sibel Tüzün, Sinem Kobal, Songül Öden, Şenay Gürler, Yeşim Salkım, Yonca Lodi ve Zeynep Beşerler.”

İlgili Mesajlar

1 of 1.177