İŞ DÜNYASIManşet

Alyalina markasının kurucusu Nazan Eke, markanın doğuşunu ve gelecek hedeflerini Quality’e anlattı

Sağlıklı yaşama destek oluyoruz

İş hayatında uzun yıllar bankacılık ve sigortacılık sektöründe çalışan Nazan Eke, 2005 yılında tanıştığı Doğrudan satış sektöründe de ürün kullanıcılığından distribütörlüğe uzanan tecrübeler edindi. 2017 yılı itibari ile bu sektörde koordinatörlük ile başlayıp genel müdürlüğe kadar yükselişi sırasında da hem yurt içinde hem yurtdışında gerçekleştirdiği birçok organizasyona imza attı. 2020 yılında kendi şirketi Nigella Alyalina Kozmetik Gıda kurdu ve ‘Alyalina’ markası doğdu.

Papatya, çörek otu ve ölmez otu içeriğine sahip kozmetik, gıda takviyeleri ve içecek gruplarından oluşan bitkisel ürünlerini, dört yıl boyunca başta Rusya ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere birçok ülkeye ihracat yaptı. Ama gönlünde hep kendi ülkesinde de iş yapmak yatıyordu. Bu sebeple doğrudan satış belgesini alarak 2023 aralık ayı itibari ile Türkiye’de satışlara başladı.

“Yükseklik, asalet ve saf güzellik, zarafetten doğan bir marka; Alyalina
Yükseklik ve asalet anlamına gelen ‘ALYA’ ile saf güzellik, zarafet anlamına gelen ‘LİNA’ birleşerek Alyalina oluştu. Anadolu topraklarında yetişen papatya da doğallığı ve saflığı simgelediğinden hem logomuzda yer aldı hem ürünlerimizin içeriğinde…

Ürünlerimizde neden papatya, ölmez otu ve çörek otu olmasını istedik?
Papatya, çevre dostu bir bitki olarak kabul edilir ve sürdürülebilir tarım uygulamalarıyla kolayca yetiştirilebilir. Alyalina’nın sürdürülebilirlik ve çevre koruma değerleriyle uyumlu bir seçim oldu.

Ölmez otu, kuruduktan sonra bile formunu ve rengini koruyabilen dayanıklı bir bitkidir. Bu özellik, Alyalina’nın kaliteli ve uzun ömürlü ürünler sunma taahhüdünü simgelemektedir.
Çörek otu, binlerce yıldır geleneksel tıpta kullanılmıştır ve modern bilim tarafından da desteklenen sağlık faydalarına sahiptir. Alyalina, bu geleneği modern bilimle birleştirerek, ürünlerinin hem tarihi köklerine bağlı olduğunu hem de bilimsel araştırmalarla desteklendiğini vurgulamaktadır.

Ürün çeşitliliğimiz ile sağlıklı yaşama destek oluyoruz
Yaklaşık 150 çeşit ürün grubumuz bulunmakta, tabi ki iddialı olduğumuz ürünlerimizde mevcut. Dünyada ölmez otu bitkisini kahve ile buluşturan ilk firma olmamız da ayrıca mutluluk verici…
Son yıllarda wellness sektörü ile birlikte sağlıklı yaşam, beden-zihin-ruh dengelemesi ön plana çıktığından bizde çıkaracağımız yeni ürünlerde buna önem vermeye çalışıyoruz. Olmazsa olmaz temizlik ve bebek ürünlerimiz çok yakında satışta olacak, can dostlarımız köpeklerimiz ve kedilerimiz için ürün çalışmalarımız devam etmekte.

Samimiyet en büyük prensibimiz

En büyük gücümüz samimiyetimiz diyerek çıktığımız bu yolda kısa sürede hem sektörde olanlardan hem bu sektöre hiç girmemiş insanlardan güzel katılımlar olmaya başladı.
Bizim papatyalarımız hep seviyor çıkar’ diye bir slogan oluşturduk. İnsanların aklına sevgi ile kazınmak istedik.

En büyük hayalim sektörde ülkemizi hak ettiği noktaya taşımak
En büyük hayalim, doğrudan satış sektörünü Türkiye’de hak ettiği noktaya taşımak! Yurtdışında sektöre verilen değeri hem ürün kullanıcıları hem girişimciler açısından bizzat gördüğümden kendi ülkemizde de bunun yaşanmasını istiyorum. Bu sektörde şimdiye kadar yurtdışından liderler konuşmacı olarak geldi ve onların başarıları dinlendi. Şirketimizdeki liderlerin yurtdışında başarılarının dinlenmesi de tabi ki hayallerim arasında yer almakta.

Artık sadece kendimi ve şirketimi anlatmayı, tanıtmayı değil başarılı yol arkadaşlarım ve birlikte yapmayı planladığımız sosyal sorumluluk projeleri ile konuşulmak istiyorum.

İlgili Mesajlar

1 of 1.169