DAVETManşet

Zaferin Rengi filminin galasında milli duygular tavan yaptı

Zaferin Rengi filminin galası geçtiğimiz akşam Fenerbahçe SK Başkanı Ali Koç ve yapımcı, yönetmen Abdullah Oğuz’un ev sahipliğinde Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

İZLEYENLER GÖZ YAŞLARINA HâKİM OLAMADI
16 Şubat’ta sinemalarda izleyici ile buluşacn, sezonun merakla beklenen ‘ZAFERİN RENGİ’ filminin galası geçtiğimiz akşam, Fenerbahçe SK Başkanı Ali Koç ve filmin yapımcısı ve yönetmeni Abdullah Oğuz’un ev sahipliğinde Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Ahu Tuğbay, Sadberg Leyla-Kerim Rahmi Koç, Çiğdem Simavi, Ali-Nevbahar Koç, Afet Karacan

Filmin oyuncuları; Kubilay Aka, Gülper Özdemir, Nejat İşler, Timuçin Esen, Yiğit Özşener, Birce Akalay ve Yılmaz Adam Bayraktar’ın hazır bulunduğu gala, iş, sanat, spor ve medya dünyasının yanı sıra cemiyetten de pek çok ünlü ismi ağırlandı.

HARINGTON KUPASI FENERBAHÇE MÜZESİ’NDEN GALAYA ÖZEL AKM’YE GETİRİLDİ!
İki binden fazla konuğun ağırlandığı görkemli gala için AKM Opera katına filmin dekor ve kostümlerinden oluşan özel bir sergi alanı oluşturuldu. Millî mücadele dönemindeki Fenerbahçe Futbol Takımı’nın forma, krampon ve toplarının yanı sıra, Cumhuriyet tarihinin en büyük spor başarılarından biri olarak kabul edilen General Harington karşılaşmasının Fenerbahçe tarafından kazanılan kupası da ilk kez Fenerbahçe Müzesi’nin dışında Gala’da sergilendi.

Sadettin-Lal Saran
Hamdi Akın, Pelin Akın Özalp

FİLM TEZAHÜRATLARLA BAŞLADI
Filmin gösterimi öncesi hoş geldiniz konuşmasını Nejat İşler ile yapan filmin yapımcı ve yönetmeni Abdullah Oğuz sahneye gecenin ev sahipliğini paylaştığı Fenerbahçe SK Başkanı Ali Koç’u davet etti. Ali Koç yaptığı konuşmasında; ‘Bu güzel akşamda, hepimiz aynı ruhta, aynı duygularda buluştuk. Filmin her dakikasında; İyi ki bu milletin evlatlarıyız, iyi ki bu vatanın emrindeyiz diye düşüneceğinizden eminim. Bu film, Türk milletinin, İstanbul’un işgali sırasında, vatanı için mücadele ederken yaşadıklarını ilmek ilmek anlatan bir kilometre taşıdır. Bu filmi kadın erkek, genç yaşlı herkes izlemeli. Fenerbahçeli olsun olmasın bu filmi izleyen herkes; Ülkesinin ve milletinin geçmişiyle gurur duyup, bugünlere ne fedakarlıklarla geldiğimizi derinden hissedip, bu vatanın yarınlarına, bu milletin geleceğine daha da inançla, daha da güçlü bağlarla sarılacak.’ İfadelerini kullandı.

Ekrem-Dilek İmamoğlu, Abdullah Oğuz

Tüm salonun yüksek tezahüratları arasında başlayan ve büyük coşkuyla izlenen film boyunca izleyiciler yer yer gözyaşlarına hâkim olamadı.

FİLMİN KONUKLARI
Zaferin Rengi filmi galasına katılan konuklar arasında; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu başta olmak üzere; Ali & Nevbahar Koç, Uğur Dündar’ın yanı sıra FB Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri; Erol Bilecik, Burak Ç. Kızılhan ve eşi, Simla Türker & Hüsamettin Bayazıt, Mehmet Dereli, Fethi Pekin, A. Sertaç Komsuoğlu, Hüseyin Arslan, Esin Güral Argat, Ahmet Ketenci, M. Kemal Danabaş, Selma Altay Rodopman, Ömer Okan, Selahattin Baki, Bekir İrdem, M. İlker Dinçay, Özgür Özaktaç, Can Gebetaş, Çiğdem Simavi, Ahu Tuğbay, Afet Karacan, Voleybol Federasyon Başkanı Akif Üstündağ, Ali Poyrazoğlu, Sibel & Bedri Baykam, Bekir Aksoy, Bilge Öztürk & Daren Gerede, Burak Kut, Ceyhur Fersoy, Begüm Öner, Cihan Ayger, Merve Dizdar, Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Derya Uluğ, Doğukan Güngör, Eda Erdem, Ali Karacan, Tilda&Erol Tezman, Esen Deniz, Erdem Kıramer, Evin Şaşmaz, Gizem & Emre Karayel, Gülin & Akın Öngör, Hafsanur Sancaktutan, Hakan Akkaya, Halil Bezmen, Rengin Suar, Hamdi Akın, Pelin Akın Özalp, İbrahim Kutluay, İlker Ayrık, İrfancan & Gözde Kahveci, Meltem Cumbul, Mustafa Tavioğlu, Mustafa Oğuz, Nilüfer Çifçi, Dalia Garih, Özge Özacar, Raif Dinçkök, Esra Tümen, Ronit Gülcan, Sadettin & Lal Saran, Sedef İybar, Selhan Aloğlu, Serra Tokar, Sibel & Ferruh Karakaşlı, Melda & Sinan Kosif, Tülin Şahin, Yasemin Aloğlu, Bilgün Dereli, Esra & Zafer Civelek, Zeynep Demirel’ de vardı…

Zeynep Demirel
Meltem Cumbul

Millî mücadele döneminde futbol zaferleriyle kenetlenen bir milletin, diriliş ve direnişinin dokunaklı hikayesini anlatan, tarihimizde ve milli kaderimizde bir kırılma noktası olan Kurtuluş Savaşı dönemine bugüne dek hiç anlatılmamış bir yönüyle ışık tutan film sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı.

Cihan Ayger, Merve Dizdar

İlgili Mesajlar

1 of 1.105