İŞ DÜNYASIManşet

Doğanlar Holding Mobilya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan, Quality Business kapağımıza konuk oldu

Hacı Ali Doğan tarafından 1970’li yıllarda temelleri atılan Doğanlar Holding, başta mobilya olmak üzere, perakende, enerji ve inşaat sektörlerinde Türkiye’nin önde gelen grup şirketlerinden birisidir.

Ticari hayatına mobilya sektörü ile 1970’li yıllarda Hacı Ali Doğan’ın Çanakkale’nin Biga ilçesinde kurduğu Doğan Mobilya ile başlayan Doğtaş’ta bayrağı devralan evlatları, seneler içinde istikrarlı bir şekilde büyüyerek hem toplumsal hem de ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmak misyonuyla ilerleyen ve mobilya, inşaat, enerji, perakende gibi sektörlerde hizmet veren bir şirketler grubu haline geldi.

Geçtiğimiz ay düzenlenen Mobilya Fuarı’nda Doğtaş standında ziyaret ettiğimiz Doğanlar Holding Mobilya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan; mobilya sektöründe Doğtaş, Kelebek Mobilya, Kelebek Mutfak-Banyo, Lova Yatak, RuumStore ve BİGA HOME markalarıyla Türkiye’de ve yurt dışında yatırımlarına devam ettiklerini ifade etti.

Doğtaş, mobilya sektöründe Türkiye’nin global bir markası
Türkiye’nin global bir markası olan Doğtaş’ın; New York, Londra, Paris, Lyon, Berlin, Viyana, Lozan gibi şehirlerin yanı sıra Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Asya da dahil olmak üzere dünya çapında trendleri belirleyen şehirlerde mağazaları bulunuyor. Yurt içi ve yurt dışında yer alan 300’e yakın konsept mağazasıyla Doğtaş, mobilya sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

Müşterilerine her türlü dekorasyon ihtiyacına uygun, fonksiyonel, kaliteli ve ulaşılabilir koleksiyonlar sunan Doğtaş, yaşam alanlarına değer katıyor. Yılların verdiği birikim ve uzmanlığını ustalıkla yansıttığı koleksiyonlarında, 300 farklı kumaş ve 35 farklı ahşap renk seçeneğini müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Borsaya giren ve ilk halka açılan mobilya markası Kelebek Mobilya

Kelebek Mobilya, 1983 yılında mobilya sektörü için inovatif bir sistem olan laminasyon teknolojisini Türkiye’ye kazandırdı. 1990 yılında borsaya girerek halka açılan ilk mobilya firması olan Kelebek, kitlesel ve küresel bir marka olma hedefiyle ürünlerini yurt içinde ve yurt dışında 230’un üzerinde mobilya mağazasında tüketicilerin beğenisine sunuyor. Geniş ürün yelpazesiyle her zevke ve tarza uygun mobilyalar sunan Kelebek, fijital (fiziki ve dijital) mağazacılığı ücretsiz mimari hizmetiyle bir araya getirerek, müşterilerine evlerinin çizimlerini yaparak, sanal ortamda Kelebek mobilyalarıyla döşeme ve deneyimleme imkânı sunuyor.

Lova Yatak ileri teknolojisi ile ideal vücut ortopedisini destekliyor

Önemli Ar-Ge çalışmalarıyla şekillenen ve uykuya hayat veren Lova Yatak uyku ürünleri, eşsiz bir uyku ve rahatlık deneyimi sunuyor. Lova Yatak, yüksek teknolojisi ve özel teknikleri ile ideal vücut ortopedisini destekleyen, omurga sağlığını ve vücut ısısını düşünen akıllı yataklar, sağlıklı uykunun en önemli tamamlayıcısı yastıklar ve ev tekstili ürünleri tasarlıyor. Türkiye’nin ‘Rahat Uyku Markası’ olmayı amaç edinen Lova Yatak, kullanıcısına kaliteli ve rahat bir uyku deneyimi sunmak için her geçen gün yataklarını geliştirmeye devam ediyor.

 

RÖPORTAJIN DEVAMI VE DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN

İlgili Mesajlar

1 of 860