İŞ DÜNYASI

Usla’nın yönetici şefi Ali Ronay oldu

Gastronomi alanındaki 10 yılı aşkın tecrübesiyle alanında fark yaratan, mezunlarıyla yiyecek – içecek ve otelcilik dünyasına profesyoneller kazandıran, yetiştirdiği donanımlı ve kalifiye profesyonellerle hem Türkiye’de hem de yurt dışında başarı öykülerinin başlangıçlarına imza atan USLA’nın Executive Chef & Chief Operating Officer’ı gastronomi dünyasının önde gelenlerinden Ali Ronay oldu.

Mecidiyeköy kampüsünden sonra Kanyon’da da açtığı kampüsü ve bu kampüse özel yaratılan Gusto by USLA restoran, USLA Kütüphanesi, Chocolate by USLA, Skola Coffee, USLA Patisserie ile bir akademiden daha da fazlası olduğunu hem öğrencilerine hem de gelen tüm misafirlerine yaşatan USLA, eğitimlerinden restoranına uzanan tüm gastronomi alanlarıyla ilgili tüm konuları için Ali Ronay ile anlaştı. Ali Ronay, USLA’nın Executive Chef & Chief Operating Officer’ı olarak Gusto by USLA restoranının, akademik eğitimlerin ve gastronomiye dair tüm operasyonların başında olacak.

Ali Ronay, daha 27 yaşındayken baş aşçı oldu ve Anadolu Türk Mutfağı’nı dünyaya tanıtmak için 10 sene boyunca Anadolu Mutfak Kültürleri üzerine araştırmalar yaptı. Lokal tatlara kattığı yeni yorumlarla tanınan ve modern ile klasiği bir araya getiren Ali Ronay, gençlere olan inancını her defasında dile getirirken, her öğrencisinin kendisinden ve ekibinden bir şeyler öğrenmesini, kariyer hayatları boyunca bulundukları yerlerde bunu yaymalarını sağlamayı hedefliyor. Gazi Üniversitesi & Amerikan AHMA ve L’Institut Paul Bocuse, Ecole Des Arts Culinaires et de L’Hôtellerie’den mezun olan Ali Ronay, tüm bilgi birikimi ve tecrübelerini Temmuz itibari ile USLA’da paylaşıyor olacak.

İlgili Mesajlar

1 of 147