İŞ DÜNYASIManşet

Ural Group Yönetim Kurulu Başkanı Altan Yeterler, yatak ve yastık sektöründeki başarılarını ve gelecek hedeflerini Quality’e anlattı

Visko Love, teknoloji, finans, inşaat ve gayrimenkul, sektörlerine faaliyet gösteren Ural Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Altan Yeterler, çok göz önünde olmayan ancak ülkemizin yetiştirdiği değerli iş insanlarından biridir.

Altan Yeterler, aslen Gaziantepli. Orta öğrenimini İstanbul’da okuyup Hollanda’da ekonomi okurken iş hayatına atılmış. Çeşitli iş dallarında çalışırken 1993 yılında evlenip, ilk evladı dünyaya geleceği zaman Türkiye’ye dönerek 1996 senesinde yatak yastık sektörüne girmiş. İmalat ve fasonla üretimle başlayıp fabrika kurmuş ve Ural Group’un temellerini atmış.

Böylece Türkiye’nin ilk Visco elastik hafızalı sünger üreticisi olan Ural Group, kalıplanmış jel ve Visco elastik hafızalı sünger yatak , yatak örtüsü, katman ve yastık üretiminde Avrupa’nın önde gelen üreticilerinden biri haline gelmiş.

Visko Love’un başında artık büyük oğlum Emirhan var
Altan Yeterler, Emirhan (29), Bedirhan (21), Derhan (19 ) adında üç erkek evlat sahibi. Aynı zamanda Hollanda vatandaşı olan Altan Bey, Ural Group bünyesindeki Visko Love’ın yönetimini Amsterdam Üniversitesi’nde Ekonomi eğitimi alarak aile şirketinde görev yapan büyük oğlu Emirhan Yeterler’e bırakmış.
Altan Bey’e Visko Love’ıi sorduğumuzda, “Ürünlerimiz, yatak, yastık ve ped olarak üç gruba ayrılmakta. Dünya çapında baktığımızda en çok yastık çeşidine sahip firma olduğumuzu görüyoruz. Bunun gururunu yaşarken ürün geliştirmemizi durmaksızın sürdürüyoruz. Tüm yatak ve yastıklarımız özel kalıp üretim olup, üretimimiz MDI based su bazlı üretimdir.” diyerek özetledi.

Ar-Ge çalışmalarının önemli olduğunu ifade eden Altan Bey, “Visko akıllı sünger yatak ve yastıklarımız Ar-Ge ekibimiz tarafından tüketicilerin değişken uyku alışkanlıkları ve vücut yapıları düşünülerek tasarlanıyor. Yeni modellerimizi daha iyi uyku için geliştirilen teknolojiler ile birleştirerek üretiyoruz. Bugün dünyada en fazla visko yastık çeşidine sahip olmamız Ar-Ge’ye verdiğimiz önemin en büyük göstergesidir.” diyor.

Rahat ve sağlıklı uyku öncelikli prensibimiz
Üretime başladığımız ilk günkü stratejimiz bu gün de değişmedi: Rahat ve Sağlıklı Uyku. 2024 yılı bizim için yatırım yılı olacak. İşin başında büyük oğlum Emirhan Yeterler var. Gelişen ve değişen dünya pazarındaki talebe cevap verebilmek için üretim kapasitemizi arttırmak, bunun için fabrika ve makine parkurunda ciddi yatırımlar yapmak planlarımız arasında.

Değişken uyku alışkanlıkları ve vücut yapılarına göre yatak ve yastık modellerimiz mevcut. Yatakta öne çıkan HighPlus ve Orbital modelleri, yastıkta uyku grubunda boyun destekli Therapy Comfort, destek yastıklarında Back Support, seyahat yastıklarında U Travel Mate modellerini en çok tercih edilenler listesinde başa yazabiliriz.

Yurt dışı fuarlar ve e-ticaret önemli
Sektördeki gelişmeleri yakından izleyerek, yeni pazarları keşfetmek, bulunduğumuz yerlerde pazar payımızı arttırmak ve gelişmeleri takip etmek için özellikle yurt dışı fuarlarına katılıyoruz. Fuarları çok önemsiyoruz.
Başarılı bir satış pazarlama departmanımız var. Yurt dışında Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika başta olmak üzere 36 ülkeye ihracat yapıyoruz. Tabi ki gelişen teknoloji ile birlikte pandeminin de etkisiyle e-ticaret çok öne çıktı. Biz de çağın gereksinimine uyum sağlayarak, pandemiden bu yana e-ticarete çok önem verdik ve her geçen gün satış grafiğimiz artarak devam ediyor.

İlgili Mesajlar

1 of 860