DAVETManşet

Uluslararası İstanbul Komedi Festivali Mevlut Akyıldız’ın ‘Desen’ sergisiyle başladı

Uluslararası İstanbul Komedi Festivali bu yıl açılış davetini, 2 Kasım, Perşembe akşamı, Maximum Uniq Hall’de, Çağdaş Türk Sanatı’nın değerli temsilcilerinden Mevlut Akyıldız’ın festivale özel hazırladığı ve kendi arşivinden derlediği ‘ALTI DA İSTANBUL, ÜSTÜ DE İSTANBUL’ isimli desen sergisi ile gerçekleştirdi.

MEVLÜT AKYILDIZ, AŞKIM AKYILDIZ

Çağdaş Türk Sanatı’nın değerli temsilcilerinden Mevlut Akyıldız’ın İstanbul Komedi Festivali’ne özel hazırladığı ve kendi arşivinden derlediği “ALTI DA İSTANBUL, ÜSTÜ DE İSTANBUL” isimli desen sergisi, BKM Organizasyonu ile bu yıl 6. kez gerçekleşecek Uluslararası İstanbul Komedi Festivali kapsamında sanatseverlerle buluşacak.

MEVLÜT AKYILDIZ, ZÜMRÜT AROL BEKÇE

ÖZEL DAVETE ÖZEL İLGİ…
Festivalin simgesi İstanbul Boğazı’nın oyuncu martılarını alegorik anlatımı ile eşsiz birer sanat eserine dönüştüren Mevlut Akyıldız; 40 yılı aşan sanat hayatı boyunca ürettiği işlerinden, 90’larla günümüz arasındaki bir dönemi kapsayan 38 desenini festival boyunca Maximum Uniq Hall’de sergileyecek.

BEGÜM KARAMAHMUTOĞLU, ZÜMRÜT AROL BEKÇE, AYLİN KORUCU

Yoğun ilgi göre serginin açılış davetine katılan isimler arasında; Gamze Cizreli, Sedef & Mehmet Demirkol, Didem Bağrıaçık, Ceren & Erdem Erdirik, Arzu Kunt, Şule Zeybek, Emek Külür, Esra Erol, Gülay Afşar, İdil Lüleci, Füsun Kuran, Başak Pelister, Banu & Sarp Tiryakioğlu, Cemal Noyan, Müge Kolat, Yelda İpekli, Taylan Kümeli, Eda & Ferhat Zamanpur, Ayşen Zamanpur, Elif Mısırlı, Mehmet Y.Yılmaz, Begüm Karamahmutoğlu, Aylin Korucu, Işık Şimşek, Berna Sağlam Naipoğlu, Şirin Payzın, Dafne & Aslı Ekşioğlu, Gözde & Ahmet Ersu, Aşkım & Mevlut Akyıldız, Zümrüt Arol Bekçe vardı.

EDA ZAMANPUR, AYŞEN ZAMANPUR

İlgili Mesajlar

1 of 1.094