GÜNCELManşet

TOÇEV, 23 Nisan’ı Çocuklarla Birlikte CVK Park Bosphorus Hotel’de kutladı

Kurulduğu 1994 yılından bu yana çocukların hayatına dokunarak onlara maddi ve manevi anlamda destek olan, 30 yılda 8 milyonu aşkın çocuğa dokunarak hayallerine ortak olan TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklarla birlikte CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul’un ev sahipliğinde kutladı. Çocukların 23 Nisan konseptiyle yaptıkları resimlerin sergilendiği etkinlikte, çocuklar, yüz boyama gibi eğlenceli aktivitelerle bayramın keyfini doyasıya yaşadılar.

“Mutlu Çocuk Mutlu Gelecek” fikrinden ilham alan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bayramın 104. yıl dönümündeki TOÇEV etkinliğine mekan sponsoru olan CVK Park Bosphorus Hotel’de, çocuklar TOÇEV destekçileri ile bir araya gelerek bayramı doyasıya yaşadı.

Ebru Uygun, Murat Arslan

Etkinlikte çocuklar, yüz boyama, beden ve ses perküsyonu ve çocuk şarkıları dinletisi gibi birçok eğlenceli aktivite ile günün anlamını keyifle yaşadılar. Cemil Sağyaşar şefliğinde TOÇEV Çocuk Korosu’nun da sahne aldığı etkinlikte çocukların 23 Nisan çocuk bayramı konseptiyle yaptıkları resimler de sergilendi.

TOÇEV Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun, duygularını dile getirerek “Okumak her çocuğun hakkıdır” söylemiyle 30 yıl önce çıktığımız yolda, çocuklara eğitim ve yaşam alanında fırsat eşitliği sağlamak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çocuklarımızın hayatına dokunarak bugüne dek 8 milyonu aşkın çocuğa maddi ve manevi anlamda ulaştık. Vakfımızın bu özel günde çocuklarla birarada bulunması bizler için büyük bir mutluluk. Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza hediye ettiği çocuk bayramı dünyada bir ilki oluşturuyor. Bu özel ve anlamlı günü, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla birlikte kutlamak büyük bir anlam ifade ediyor” diye konuştu.

İlgili Mesajlar

1 of 2.177