TEKNOLOJİ

Sony, dünyanın en hafif geniş diyaframlı telefoto prime lensi G Master FE 300mm F2.8 GM OSS’yi tanıttı

Sony, maksimum F2,8 diyafram açıklığına sahip 35 mm full frame α™ (Alpha™) E mount lens olan dünyanın en hafif[i] 300 mm telefoto prime lensi G Master™ FE 300mm F2,8 GM OSS’ yi kullanıcılarıyla buluşturuyor.

G Master’ın ayırt edici özelliği olan üstün detaylandırma özelliğini sunan objektif, yüksek hıza ve yüksek hassasiyete sahip AF (otomatik odaklama) performansı sunuyor. Yaklaşık 1470 g (tripod yuvası hariç) hafif tasarımı ve mükemmel ağırlık dengesiyle akıcı spor müsabakalarında veya atik vahşi yaşam fotoğrafçılığında keskin, dinamik ve belirleyici anlara elde çekim olanağı sağlıyor.

Eş zamanlı olarak kullanıcılarıyla buluşan Sony α9 III ile eşleştirildiğinde saniyede 120 kareye kadar[ii] AF/AE takibi ile yüksek hızlı sürekli çekim olanağını sunan G Master™ FE 300mm F2,8 GM OSS, karmaşık ve çeşitli hareketlere sahip nesneler başta olmak üzere yüksek hassasiyetle takibi kolaylaştırıyor.

Elle yapılan uzun çekim seanslarında kullanıcısının yükünü azaltarak yorgunluğu en aza indiren objektif, hafif fotoğraf makinesi gövdeleri için ideal bir eş oluyor. Telekonvertörle uyumlu olan objektif[iii], 600 mm’ye kadar telefoto aralığında çekim yapılabilmesini sağlıyor. (APS-C fotoğraf makinesiyle kullanıldığında 900 mm’ye eşdeğerdir).

Yeni objektifin kullanıcılarla buluştuğu andan itibaren olumlu yorumlar aldığını belirten Sony Avrupa IP&S Pazarlama Başkanı Yann Salmon Legagneur, “Bu yılın Ocak ayında bu lensi geliştirdiğimizi duyurduğumuzdan beri, dünyanın dört bir yanındaki fotoğrafçılardan lensin ticarileşmesini dört gözle bekleyen çok sayıda olumlu yorum aldık. 300 mm lens, halihazırda mevcut olan 400 mm/600 mm süper telefoto prime lenslere eklenerek[v], profesyonel ve ileri düzey amatör fotoğrafçılar için çok çeşitli ihtiyaçları ve çekim ortamlarını destekliyor.” açıklamalarında bulundu.

İlgili Mesajlar

1 of 129