DAVETManşet

Saffet Emre Tonguç ile Serda Büyükkoyuncu’nun ’ 7 Tepe 7 Sır’ kitabı özel bir davetle tanıtıldı

9-13 yaş çocuklarına İstanbul’u anlatmak, sevdirmek için kaleme aldıkları “SAFFET İLE SERDA GİZEM PEŞİNDE 7 TEPE 7 SIR İstanbul” u keşfetmek isteyen herkesi soluksuz bir maceraya davet ediyor!

Serda Büyükkoyuncu, Jonathan Crook, Saffet Emre Tonguç

İstanbul’u ve gizli hazinelerini gençlere tanıtmak adına Tarihçi, Seyahat Yazarı ve Profesyonel Rehber Saffet Emre Tonguç ile Gezgin, Sanat ve Tarih Yazarı Serda Büyükkoyuncu tarafından hazırlanan 7 kitaplık bu seri, İstanbul’daki benzersiz konumu ile, şehrin 7 tepesinin adeta tümüne hakim olan The Peninsula İstanbul ev sahipliğinde The Peninsula Suite’te gerçekleşen unutulmaz bir lansman etkinliğinde davetlilerle buluştu.

Mehtap Ferah

The Peninsula Istanbul’un tarihi yarımada ve boğaz manzarasına hâkim eşsiz terasıyla öne çıkan en özel suite’i, The Peninsula Suite’te gerçekleşen davete sanat ve iş dünyasından Esra Üstünkaya, Daphne Behar, Selin Kutucular, Beste Yurttaş, Reyhan İpekel, Feryal Gülman, Altın Mimir ,Sinem Güven, Funda Arkas, Leyla Alaton, Sinan Öncel, Madalina ve Boğdan Dinu, Fulya Nayman, Emine Erdem ,Merih Turan, Duygu Çarmıklı, Meral Kosif, Deniz Ayaydın, Siren Ertan, Neşe Boysanoğlu, Sema Güral Sürmeli, Oylum Talu, Didem Bağrıaçık, Ayten Danışman, Ebru Kohen gibi birçok ünlü isim katıldı. Misafirler hem İstanbul Boğazı ve Tarihi Yarımada manzarasını bir arada izlemenin keyfine vardılar hem de “SAFFET İLE SERDA GİZEM PEŞİNDE 7 TEPE 7 SIR“ kitabı üzerine güzel sohbetlerin tadını çıkarttılar. The Peninsula Istanbul’in harika misafirperverliğinde, İstanbul’u yaşatan bir deneyim sunuldu. Aynı şekilde sabah saatlerinde The Peninsula Istanbul’un komşu okullarından biri olan Firuzağa İlkokulu’ndan gelen 3. ve 4. sınıf öğrencileri de 7 TEPE 7 SIR İstanbul kitabını keşfederken The Peninsula Istanbul’da keyifli zaman geçirdiler.

Emine Erdem, Merih Turan, Fulya Nayman

İstanbul ile özdeşleşen isimlerin başında gelen Saffet Emre Tonguç’un şimdiye kadar yazdığı 36 kitabın 21’i İstanbul hakkında. “Rehberlik eşittir kültür elçiliği” diyen Tonguç ülkemizi dünya çapında farklı platformlarda başarıyla yıllardır temsil ediyor.

Sema Güral Sürmeli

İlgili Mesajlar

1 of 1.289