SAĞLIK

Medicana Ataşehir, ‘Canlı Cerrahi Serisi’nde beyin ve sinir cerrahlarını ağırladı

Medicana, bilimsel çalışmalara öncülük etmeye devam ediyor

Medicana Ataşehir Hastanesi, Canlı Cerrahi Serisi kapsamında Omurga (Torakolomber) Deformiteleri ve Canlı Cerrahi Sunumu’na ev sahipliği yaptı. Medicana Ataşehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Sedat Dalbayrak ve Doç. Dr. Ahmet Öğrenci’nin öncülük ettiği Türk Nöroşirürji Derneği Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Grubu ile düzenlenen Canlı Cerrahi Serisi’nde, Türkiye’nin dört bir yanından beyin ve sinir cerrahisi uzmanları bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Medicana Ataşehir Hastanesi Genel Müdürü Murat Kaya, “Medicana bilimsel çalışmalara öncülük ettiğini bir kez daha gösterdi. Alanında değer yaratmış; Türk tıbbına çok değerli hizmetler vermiş, sizler gibi seçkin hocalarımızı aramızda görmekten ve Medicana Ataşehir Hastanesi olarak sizleri ağırlamaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Programımızın mimarı, Beyin Cerrahisi Bölümümüzün Başkanı Prof. Dr. Sedat Dalbayrak hocamıza, Doç. Dr. Ahmet Öğrencİ ve ekibine, hazırlıklar için çaba harcayan tüm değerli destek ekibimize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

Farklı Şehirlerden 142 Hekim Katıldı
Omurga Deformiteleri ve Canlı Cerrahi Sunumu’nda, beyin ve sinir cerrahisi uzmanları omurga cerrahisindeki gelişmeler ve tedaviye yönelik çalışmalarla ilgili sunumlar yaptı. Medicana Ataşehir Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen sunuma Medicana bünyesinde çalışan doktorların yanı sıra, Mersin, Adana, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kayseri, Konya gibi birçok ilden hekimlerin de aralarında olduğu toplam 142 kişi katıldı. Program, tüm gün boyunca online olarak da takip edildi.

Medicana Bilime Öncülük Ediyor
Medicana Ataşehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Sedat Dalbayrak, “Beyin Cerrahi Derneği’nin Spinal ve Periferik Derneği grubunun düzenlediği bir deformiteler toplantı serisi var. Birincisi Adana’da yapılmıştı, ikincisini de torakolomber deformiteler konusunda Medicana Ataşehir’de düzenledik. Ben ağırlıklı olarak Spinal’le ilgileniyorum. Bu toplantı bizim için önemliydi. Çünkü canlı ameliyat toplantıları sıkıntılı oluyor. Hastane yönetimi gerçekten çok yardımcı oldular. Çok iyi bir organizasyon oldu. Konuşmacılarının tamamı bu konuyla uzman olan kişiler. Türkiye’nin her yerinden gelen bu konuyla uğraşan kişiler. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Herkes geldi ve çok güzel sunumlar oluyor. Olgular da çok güzel, olgu tartışmaları da çok verimli. 150’ye yakın katılımcı oldu. Verimli bir toplantı olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra da devamı gelecektir” dedi.

Ameliyathaneden Konferans Salonuna Canlı Yayın
Prof. Dr. Tahsin Erman, Prof. Dr. Erdal Coşkun, Prof. Dr. Ali Arslantaş, Prof. Dr. Serkan Şimşek ve Prof. Dr. Murat Hancı gibi önemli isimlerin oturum başkanlığı yaptığı programın canlı cerrahi bölümünde, eş zamanlı olarak gerçekleştirilen bir omurga deformitesi ameliyatı konferans salonunda canlı izlendi. Toplantıda olgular tartışılırken canlı cerrahi Medicana Ataşehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Sedat Dalbayrak, Doç. Dr. Ahmet Öğrenci, Op. Dr. Mesut Yılmaz ve Op. Dr. Buse Sarıgül cerrahi salonunda gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen cerrahiler, toplantı salonunda katılımcı seçkin cerrahlar tarafından izlendi ve yorumlandı. Teorik kursun yanında cerrahi salona bağlantı yapılıp pratik uygulamayı da salondan takip edebilme imkanı oldu. Çok verimli, yeni gelişmelerin tartışıldığı, olgu çözümlerinin masaya yatırıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

İlgili Mesajlar

1 of 135