KÜLTÜR-SANAT

‘İtalyan Sinemasıyla Buluşma’, ‘Kaptan Benim’ filminin prömiyeriyle başladı

İstanbul İtalyan Kültür Merkezi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen “İtalyan Sinemasıyla Buluşma”, 27 Kasım Pazartesi akşamı Beyoğlu’nda bulunan İtalyan Kültür Merkezi’nin Tiyatro Salonu’nda İtalya’nın Oscar adayı, Matteo Garrone imzalı “Kaptan Benim” filminin Türkiye prömiyeriyle başladı!

Çağdaş İtalyan sinemasının en yeni ve dikkat çeken yapımlarını İstanbul’a getiren ve 3 Aralık’a kadar devam eden program kapsamında, yedi yapım daha Türkiye’de ilk kez gösterilecek.

İtalyan Kültür Merkezi’nde ve Sinematek/Sinema Evi Kadıköy’de gerçekleşen gösterimlerde “Kaptan Benim”in yanı sıra Enrico Maria Artale’nin “Cennet”, Ginevra Elkann’ın “Sana Söylemiştim”, Edoardo De Angelis’in “Komutan”, Alain Parroni’nin “Sonsuz Pazar”, Simone Massi’nin “Hiçbir Yerde”, Giorgio Diritti’nin “Lubo” ve Paola Cortellesi’nin “Hâlâ Umut Var” adlı filmleri İstanbullu sinemaseverlerle buluşacak.

Program kapsamında Casa d’Italia Tiyatro Salonu’ndaki gösterimler rezervasyon gerekmeksizin, ücretsiz olarak gerçekleşirken Sinematek/Sinema Evi Kadıköy’de gerçekleşen gösterimlerin biletleri ise, salonun internet sitesinden ve gişesinden temin edilebiliyor.

İlgili Mesajlar

1 of 747