GÜNCEL

İsviçre Ticaret Odası 40. yılını eğitim projeleri ile taçlandırıyor

SCCT Başkanı Arpat Şenocak ve Başkan Yardımcısı Müriel Keribar Hayırel ev sahipliğinde gerçekleşen gecede, İsviçre Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Riccarda Torriani, İsviçre İstanbul Başkonsolos Vekili Roland Brun, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Mehmet Şükrü Tekbaş, Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan, Leyla Alaton, Cem Hakko ve Mustafa Sandal konuklar arasındaydı.

Arpat Şenocak gecenin açılış konuşmasında; kırk yılda oluşturulan güçlü ekosistemin Türkiye’deki iş dünyasına sağladığı katma değerli faydaları gözlemlemekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, ülkedeki işgücüne destek vermek amacıyla eğitime odaklı projelere yönelmeyi öncelikle hedeflediklerini ifade etti.

Müriel Keribar Hayırel, Arpat Şenocak, Eda Akalın

İsviçre Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Riccarda Torriani, iki ulusun arasındaki kırk yıllık iş birliği, ortaklık ve dostluğu kutlayan bu önemli olayın bir parçası olmaktan büyük bir ayrıcalık duyduğunu vurguladığı konuşmasında şunları söyledi; “Geçtiğimiz kırk yılın başarılarını düşündüğümüzde, İsviçre-Türkiye ortaklığında dayanıklılığı, yaratıcılığı ve girişimci ruhu hatırlarız. Değişim ve zorluk dönemlerinde, ülkelerimiz ortak değerler ve karşılıklı refaha olan bağlılıkla birleşmiş, kararlı müttefikler olarak kalmıştır. Bu dönüm noktasını kutlarken, geleceğe de iyimserlik ve kararlılıkla bakıyoruz. SCCT, ekonomik bağlarımızı derinleştirip çeşitlendirme, yeni iş birliği fırsatlarını keşfetme ve küresel pazardaki ortaya çıkan zorlukları ele alma çabalarımızın arkasındaki itici güç olmaya devam ediyor.”

Roland Brun, Riccarda Torriani, Cornelia Camenzind, Arpat Şenocak

Seçkin konukların katıldığı, The Peninsula İstanbul Hotel’de gerçekleşen gecede, Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nin (TEVITÖL) öğrencilerinin özel bir konseri de yer aldı. Değerli öğrencilerin olağanüstü yeteneklerini sergiledikleri konser, konuklar tarafından ilgi ile izlendi.

TEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş: “Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği’nin 40 yıldır süregelen başarılı çalışmalarını kutluyor, kendilerini tebrik ediyorum. Ayrıca bu anlamlı günün Türk Eğitim Vakfı (TEV) için de özel bir anlam taşımasını sağlayan İsviçre Ticaret Odası Derneği’ne Vakfımız adına teşekkürlerimizi sunuyorum. Bugünkü etkinlikten elde edilecek gelirin Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanacak olması, bizim için büyük bir onur ve mutluluk. Bu anlamlı bağış sayesinde, daha fazla gencimize eğitimde fırsat eşitliği sağlayabilecek ve onların hayallerini gerçekleştirmelerine katkıda bulunabileceğiz. Bu vesileyle, burada bulunan herkese minnettarız.”

Etkinliğin gerçekleşmesine başta ana sponsor The Peninsula Istanbul olmak üzere,

ABB, Barry Callebaut, Enco, Hilti, MG International Fragrance Company, Neovii, Nestle, Sika, Vakko, Abdi İbrahim, Bordier, Geberit, Habib Bank, Logitech, Metrans, Mettler Toledo, Oerlikon, Bank J. Safra Sarasin, Tektaş Watches & Jewellery, UBP, Weitnauer, Yapı Kredi, Mondelez International, Sedef Grup, Play Tuşu, Piguet katkıda bulundular.

İlgili Mesajlar

1 of 1.217