MAGAZİNManşet

İpek Açar, doğumdan 2 ay sonra kamera karşısında

İpek Açar, doğumdan 2 ay sonra İstanbul’da kamera karşısına geçti. Haliç Üniversitesi’nin konferans salonunda gerçekleşen klip çekiminde İstanbul Akademi Orkestrası’yla birlikte kamera karşısına geçen İpek Açar, Alper Kömürcü ve Prof. Caner Taslaman, Yaratılış Projesi’ni de ilk kez basın mensuplarına anlattı. Klibin yönetmenliğini ise Burak Sesli üstlendi. Yaratılış albümü 8 Mart’ta sanatseverlerle buluşacak.

Yaratılış Projesinin dünyada örneği yok

İlahiyatçı Prof. Caner Taslaman’ın birikimlerini aktardığı metinlerin, müzik adamı Alper Kömürcü tarafından Türk motifleri, uluslararası armoni ve orkestrasyon bestelendiği ‘Yaratılış Projesi’ni yaratıcıları ilk kez anlattı:

Prof. Caner Taslaman duygularını şu sözlerle anlattı: Alper Hocamla buluştuk, Yaratılış’la ilgili, dini içeriğiyle varoluşsal içeriğiyle ilgili sözler yazarsanız ben onu bestelerim dedi. Sağolsun İpek Hanım da güzellik katmayı kabul etti. Oldukça derin sözleri, farklı müziklerle sunmayı denedik. Umarız beğeneceksiniz.

Alper Kömürcü: İslam coğrafyası için ilk, dünya da örneği yok

Alper Kömürcü: Pandemi döneminde başladık, aslında 3 seneye yaklaşıyor proje. 1 saatlik bir sahne gösterisi aslında. O sahne gösterisinin yarım saatlik bölümünü 8 Mart’ta yayınlayacağız. İçinde senfonik tarz var, oratoryo bestemiz var, davullarla zikir yapılan her tarzdan çok farklı tarzdan müziklerin birleştiği özel bir proje yaptık. İnşaallah da dinleyicisini bulur, herkes beğenir. Proje, İslam coğrafyası için bir ilk ama, dünyada da örneği olmayan özel bir proje.

İlgili Mesajlar

1 of 2.242