MAGAZİNManşet

Hayatını kaybeden Metin Uca’nın vasiyeti ne?

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde fenalaşan ve geçirdiği trafik kazasının ardından yoğun bakımda tedavisi devam eden ünlü sunucu Metin Uca hayatını kaybetti. Acı haberi Uca’nın menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Ölümüyle hem sanat dünyasını hem de sevenlerini yasa boğan Metin Uca’nın vasiyeti ortaya çıktı.

‘ÖLÜMDEN KORKMUYORUM, GÜZEL ÖLECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM’
Geçen yıl Gökay Kalaycıoğlu’nun sorularını yanıtlayan Metin Uca hem sevdiği 3 kadını kaybetmiş olmasını, hem de ilişkilerinde yaşadıklarını şu sözlerle dile getirmiş:

“60 yaşındayım ve yalnızım. Aman bana bir şey olursa diye bir kadınla birlikte olma taraftarı değilim. Bu o kadına haksızlık olur. Kendi adıma yetmeye çalışıyorum. Ölümden de korkmuyorum. Güzel öleceğimi düşünüyorum.”

30 yaşında 1,5 ay ile anne ve babamı kaybettim. O günden beri de yalnız yaşıyorum. Bağlanma korkum o zamana dayanıyor. Hayatımda hep sevdiklerimle sınandım. Birlikte olduğum 3 kadını da peş peşe kaybettim. Ankara’da ses sanatçısı bir sevgilimle kötü ayrılmıştık. Evde astım krizi geçirdi. Ona karşı çok mahcup olduğum bir hayatım var. Sonra Derya’yı kaybettim. Sonra yine bir başkası var. Bu ölümler hep ayrıldıktan sonra oldu. Kendimi suçlu hissetmedim ama istemeden üzdüm. 3 kadın peş peşe ölünce istemeden ben insanların hayatlarını olumsuz etkileyen biri miyim diye düşünmeye başladım. Bundan sonra ilişkileri daha yüzeysel, tutkulu ama evliliğe gitmeyecek bir düzeyde yaşamayı tercih ettim.

İyileşmesi beklenirken ölümüyle sevenlerini yasa boğan Metin Uca vasiyetini de şöyle açıklamıştı:

“Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul boğazından serpilmesini istiyorum.”

‘HATIRLANMAK İSTEMİYORUM’
Küllerinin Boğaz’a serpilmesini isteyen Metin Uca “Ne yazık ki böyle bir şansım yok” demişti ve tören istemediğini çünkü hatırlanmak da istemediğini de belirtmişti.

İlgili Mesajlar

1 of 2.438