MODA-STİL

Ghüt W Me, ilk koleksiyonu olma özelliği taşıyan Madame Ghüt ile moda endüstrisine giriş yapıyor

Cesur, seksapeli yüksek ve güçlü Ghüt W Me kadını, şehirli modern bir hikaye anlatıcısı olarak karşımıza çıkıyor. 2022 yılında kurulan moda evinin ilk koleksiyonu olma özelliği taşıyan Madamme Ghut, ilhamını 20. Yüzyılın en güçlü kadın karakterlerinden biri olan Helene Rubinstein’ın hikayesinden alıyor.

Rubinstein’in ikona olma sürecine odaklanan Ghüt W Me, toplumsal hayatta stili ve karakteriyle güç kazanan Helena’nın iddialı görünümünü tasarımının çıkış noktası haline getiriyor. Dönemine Madame adıyla kazınan Helene Rubinstein’in imza görüntüsü Madame Ghüt koleksiyonunda çok boyutlu kalıplar, keskin bitişler, monochrome görünümlerle öne çıkıyor.

Koleksiyonda öne çıkan oversize çok boyutlu ve patchwork kesimi ile iskelet kazanan ceketleri asimetrik kesimli etekler tamamlıyor. Vücudu saran büyük vatkalı ceketler ile güçlü bir silüet kazanan koleksiyonda, trençkotlar da baş rolu üstleniyor. Kapsül bir koleksiyon olan Madame Ghüt zamansız ve cesur bir tasarım çizgisinde kendini konumlandırıyor. Koleksiyonda; pembe, lacivert ve siyahın hakimiyetini ilan ettiği renkler, patchwork kalıplarla birleştirilmiş. “Parçala ve birleştir” mottosuyla yola çıkan koleksiyonda heykelsi bir görünüm için kalıplar boyutlandırılmış. Küçük parçaların asimetrik olarak birleşerek kumaşa yaşam verdiği ceketler, trençkot ve pantolonlar birbirleriyle kombinlenebilir bir kurguda üretilmiş. Üretimden tasarıma bu tekniklerin birleştirilmesi ile koleksiyonun gücü bir manifesto olarak ürünlere işlenmiş.

Maskülen detayların Feminen renklerle birleşerek oyuncu bir duruş sergilediği ceket- etek takımlarda peluş yaka detayları markanın neşeli DNA’sına göndermede bulunuyor.

İlgili Mesajlar

1 of 192