GÜNCEL

Genç sporcu Kerem Kazaz yine tarihi bir başarıya imza attı

Geçtiğimiz yıl 16 yaşında, Letontaya’da gerçekleştirilen ve Dünya Ralli Şampiyonası’na yeni yıldızlar yetiştiren Junior Ralli Şampiyonası’nda start alarak ‘Türkiye’nin En Genç Ralli Pilotu’ unvanını sahip olan Kerem Kazaz, geçtiğimiz hafta sonu İspanya Asturias’da koşulan Avrupa Kupası Rallisi Rallye5 Sınıfı’nda ikinci olan ilk Türk Ralli Pilotu olarak yine tarihi bir başarıya imza attı.

HENÜZ TÜRKİYE’DE HİÇ YARIŞMADAN AVRUPA’DA İSİM YAPTI
Şu anda 17 yaşında olan ve yaşından dolayı sürücü ehliyetine sahibi olmadığı için Türkiye’de henüz hiç start almayan Kerem Kazaz, bir yıldır yarıştığı İspanya Şampiyonası’nda kendi klasmanında gösterdiği performansla dikkat çekiyor.

8 – 9 Eylül tarihlerinde asfalt ve toprak olarak iki farklı zeminde koşulan Asturias Rallisi’nde ilk gün aks arızası nedeniyle zaman kaybetmesine rağmen ikinci gün asfalt yarışında gösterdiği başarı ile genel klasmanda 24., Clio Trophy’de 8. ve kendi sınıfı Rally5’te 2. olarak finiş gören Kazaz, 17 yaşında hiçbir Türk Ralli pilotunun bugüne kadar elde edemediği bir başarıya imza atarak Avrupa Kupası Rallis’nde sınıfında 2. olarak finiş gördü.

İlgili Mesajlar

1 of 1.086