ManşetSAĞLIK

Esteworld’den anne estetiğine plastik cerrahi, diyet programları ve zayıflama cihazlarıyla bütünsel yaklaşım

Esteworld’den anne estetiğine plastik cerrahi, diyet programları ve zayıflama cihazlarıyla bütünsel yaklaşım

Dünyaya yeni bir hayat getirecek kadınların vücutlarında, bebeğin doğumu ve beslenmesini sağlamak adına birçok değişim yaşanır. Buna bağlı olarak hamilelik döneminde karında çatlaklar, meme büyümesi en olası durumlarken; doğum sonrasında emzirmeye bağlı olarak memede sarkma, gevşeme, meme ucu büyümesi gibi estetik problemler yaşanabiliyor. Yine hamilelikte alınan kilolar sonrasında karın bölgesinde yağlanma, sarkma ve çatlaklar da görülebiliyor.

Hamileliğe bağlı yaşanan bu estetik sorunların, günümüzde gelişen estetik operasyon teknikleri ve cihazlarıyla sorun olmadığını belirten Esteworld Medikal Direktörü Dr. Burak Tuncer, anne estetiği ile kadınlar doğum öncesi eski görüntülerine kavuşabiliyor. Estetik operasyon yaptırmak istemeyen ama fazla kilo ve doğuma bağlı gelişen estetik sorunlarına çözüm arayan kişileri de diyet programları ve zayıflama cihazlarıyla bu sorunlarından kurtarabiliyoruz.” dedi.

“Kadınları doğum öncesi eski haline kavuşturmayı hedefliyoruz”
Anne estetiği; meme, genital bölge, gıdı, popo operasyonlarından çatlak gidermeye; karın, kol, bacak germeden yağ almaya kadar oldukça geniş bir alanı kapsıyor. Anne estetiğinde özellikle gebelik sürecinde yaşanan form bozulmalarını düzeltmeyi, kadınları doğum öncesi eski haline kavuşturmayı hedefliyoruz. Yine doğumun yanı sıra yaşlanmaya bağlı genital bölgede gelişen, hastaları psikolojik ve sosyal hayatta zorlayabilecek istemsiz idrar kaçırma sorunlarına da plastik cerrahi ile müdahale edebiliyoruz.

“Kişiye özel diyet ve beslenme programı planlıyoruz”
Sağlık sorunları dolayısıyla cerrahi müdahale yapılamayacak ya da cerrahi operasyonu tercih etmeyen kişileri doğum sonrası eski görüntülerine kavuşturmak için onları diyet ve sağlıklı beslenme programlarımıza yönlendiriyoruz. Burada elimizdeki en büyük kozumuz, diyet programları ve zayıflama cihazları oluyor. Ancak cerrahi bir operasyon olmamasından dolayı müdahale alanlarımız daha sınırlı.

Selülit tedavisinde de etkin
Onda Soğuk Dalga Terapisi; mikrodalga (medikal sınıf kısa elektromanyetik dalgalar) teknolojisinin bölgesel zayıflama, cilt sıkılaştırma ve selülit tedavisi amacıyla kullanıldığı ödüllü bir medikal estetik uygulamasıdır. Elektromanyetik dalgalar ile cilt altında, hedeflenen noktada titreşimle ısı etkisi yaratılması prensibine dayanan Onda Soğuk Dalga Terapisi, yağ hücrelerinin yapısını bozarak vücuttan kalıcı olarak uzaklaştırır. Mikrodalgalar ile yaratılan 50-55 derecelik ısı, deri altındaki yağ hücrelerinin deforme olmasını sağlarken yüzeydeki cildi sıkılaştırıp selülit görünümünün yok edilmesine yardımcı olur. Herhangi bir yan etkisi olmayan Onda Soğuk Dalga Terapisi; basen, kalça, kol-bacak içleri ve karın çevresindeki yağları yok etmek için kullanılan tümüyle acısız, güvenli ve sağlıklı bir uygulamadır.

Tek seansta 35 bin mekik ve squat etkisi yaratıyor
Nihai amacı kasları uyararak vücuttaki fazla yağı azaltmak ve kas kütlesini artırmak olan Schwarzy, invaziv olmayan yeni nesil bir tedavi yöntemidir. Temelde, nöromüsküler stimülasyon (manyetik uyarı) aracılığıyla yağlanmayı engelleme ve kasları geliştirme prensibine dayanır. Kalçalar, karın, kollar ve bacaklar gibi vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen Schwarzy; lokalize yağları azaltır, kasları volümize eder ve vücut postürünü iyileştirir. Kas elastikiyeti azalmış ‘hareketsiz kişiler’, kas elastikiyeti normal ‘orta düzey hareketli kişiler’ ve egzersiz yapmaya alışık ‘zinde kişiler’ Schwarzy sayesinde fiziksel faaliyetlerini geri kazanabilir veya kondisyonlarını artırabilir.

Acısız ve konforlu bir uygulama olan Schwarzy cihazında tedavi edilecek bölgeye göre yuvarlak, kavisli ve oval pedler bulunur. Bu pedler, elektromanyetik bir alan yaratarak kas dokularını güvenli ve etkin bir şekilde uyarır. Spor sırasında oluşan kas uyarılarını taklit ederek gerçek bir kasılma etkisi yaratır. Tek seansta 35 bin mekik, squat etkisi yaratan Schwarzy uygulaması haftada iki seans yapılabilir.

Bölgesel zayıflama sağlarken dokulardaki kolajen ve elastin üretimi tetikler
Hamilelik sonrası bölgesel zayıflama, vücut şekillendirme ve selülit tedavisinde etkin şekilde kullanılan LPG (endermoloji), cerrahi olmayan bir uygulamadır. Spor veya diyete rağmen kilo veremeyen, kilolu olmamasına karşın bölgesel yağlanma sorunu yaşayan ya da hamilelik sonrası kilo veremeyen kadınlar için ideal bir seçimdir. LPG, dokuların vakum yöntemiyle sıkıştırılması ve hedef bölgedeki kan dolaşımının hızlandırılması yoluyla yağ hücrelerinin küçültülerek cildin sıkılaştırılması prensibine dayanır. Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar vermesi nedeniyle günümüzün en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan LPG teknolojisi, farklı doku katmanlarına etki ederek cildin esnemesini sağlar. Bu durum amaçlandığı gibi bölgesel zayıflama sağlarken bağ dokusunun, yağ hücrelerinin yarattığı baskıdan kurtulması sayesinde selülitleri de ciddi ölçüde azaltır. LPG yöntemiyle 2-10 cm arasında incelme ve bölgesel zayıflama sağlanırken dokulardaki kolajen ve elastin üretimi de tetiklenir. Cilt sıkılaşıp toparlanır ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

 

İlgili Mesajlar

1 of 1.064