GÜNCEL

İZODER’in yeni döneminde Emrullah Eruslu başkan seçildi

Tam 30 yıldır Türkiye yalıtım sektörünün sesi olan İZODER’in, Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısı üyelerin geniş katılımıyla gerçekleştirdi. Yeni yönetimin belirlendiği genel kurulda İZODER mevcut yönetimde Başkan Vekiliyken 14. dönemin ortasında Yönetim Kurulu Başkanlığını devralan Emrullah Eruslu, oy birliği ile 15. Dönem İZODER Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Emrullah Eruslu, yaptığı açılış konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 100’üncü, İZODER’in de 30’uncu yılına girdiği bu dönemde, 15. Dönem Yönetim Kurulu olarak İZODER’in çalışmalarını daha da ileriye taşıyacağımıza inancımız tam” dedi.

Yalıtım bilincinin Türkiye çapında yaygınlaştırılması ve yalıtım sektörünün gelişmesi için çalışmalar yürüten İZODER’in, 16 Mart 2023 Perşembe günü Radisson Blu Hotel Asia’da yapılan Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, İZODER üyeleri ve sektörün geniş katılımıyla gerçekleştirildi. İZODER Olağan Seçimli Genel Kurul’da 2023-2026 dönemini kapsayan 3 yıllık süreç için yönetim ve denetim kurulları belirlenirken İZODER 14. Başkan Vekiliyken 10 Haziran 2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanlığını devralan Emrullah Eruslu, oy birliği ile Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Genel Kurul açılış konuşmalarını İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Eruslu, TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu yaptı. Açılış konuşmalarının ardından 5,10, 20 ve 30 yılını tamamlayan İZODER üyeleri için plaket töreni düzenlendi.

Genel Kurul açılış konuşmasına tüm Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek başlayan İZODER Başkanı Emrullah Eruslu; “6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi hepimizi derinden sarstı. Depremde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İZODER olarak depremin hemen ardından resmi kurumlarla iş birliğiyle çalışarak birçok üyemizin de desteği ile depremzedelerin bu çetin kış şartlarından korunmaları için çadır kentlere yalıtım malzemesi gönderimini sağladık. Deprem sonrasında ortaya çıkan olağanüstü durumda özveri ve yardımlaşma ruhuyla çalışan, buradaki vatandaşlarımızın yardımına koşan herkese teşekkür etmek istiyorum. Dernek olarak kurulduğumuz günden bu yana yapılarımızın sağlıklı ve güvenli olması için çabalıyoruz. Deprem sonucunda bir kez daha gündeme gelen güvenli yapılaşma için, yapı endüstrisindeki tüm disiplinlerde sektörümüzle ilgili üzerimize düşen konularda katkı koymaya hazırız. Her zaman olduğu gibi bu felaket karşısında da bir ve bütün olarak, acıların azalmasını sağlayacağız. Ve yine bu acıların yaşanmaması için bir seferberlik haliyle, bilimin yol göstericiliğinde topyekûn hareket etmeliyiz.” dedi.

İlgili Mesajlar

1 of 1.177