MAGAZİN

Ege Günay’dan tatlı bir yaz esintisi

Ege Günay’ın Garaj Müzik etiketli yeni teklisi ‘Pervane’ tüm dijital platformlarda yayına girdi. Tatlı bir yaz esintisi hissiyatı uyandıran “Pervane”, birisinden yeni hoşlanmaya başladığımızda onu sevmeye hazır olsak da ancak “ghosting” yemediğimiz durumlarda elimizden gelen tüm enerjimizi o ilişkiye verebileceğimizi anlatıyor.

Profesyonel müzik hayatına, 7 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda keman eğitimi alarak başlayan Ege Günay, 2004 yılında girdiği Galatasaray Lisesi’ndeki öğrenimi sırasında, çeşitli müzik gruplarında birçok yarışmaya katılmış ve dereceler kazanmıştır.

Üniversite yıllarında kurduğu Tramvay grubuyla uzun yıllar çeşitli mekanlarda sahne aldıktan sonra, 2016 yılında çıkardığı ilk albümünün çıkış parçası olan “Gördüm” ile müzik listelerinde yerini almıştır. Bu süreçte grubuyla; albümün yanı sıra, çeşitli film müziği projelerinde de yer almıştır.

Ege; ilk solo projesini, Covid-19’un ilk dalgası esnasında “Sıkıldım” adlı parçasını piyasaya sürerek gerçekleştirmiştir. İkinci şarkısı “Yazdı Gönül” ise; aynı zamanda endüstri mühendisi olan Ege’nin o zamanlar çalıştığı firma olan Mercedes-Benz’in sponsorluğu ile, Mayıs 2021’de çıkmıştır.

İlgili Mesajlar

1 of 2.194