KÜLTÜR-SANAT

Cemil Ağacıkoğlu’nun ‘Son Hasat’ı Altın Lale için yarışacak

48. Toronto Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan Cemil Ağacıkoğlu’nun “Son Hasat”ı, 17-28 Nisan’da gerçekleştirilecek 43.İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma Jürisi’nin karşısına çıkacak.

Sezzfilm yapımcılığında, Cemil Ağacıkoğlu’nun yönettiği “Son Hasat”, İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Yarışma Bölümü’ne başvuran filmler arasından seçilerek ilk 10 film arasına girdi.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bulgaristan Ulusal Film Merkezi desteklediği, Red Carpet (BG) ve TRT ortak yapımcılığında Sezzfilm yapımı “Son Hasat”ın çekimleri Afyon’da gerçekleştirildi.

48. Toronto Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan filmin başrolünde Hilmi Ahıska var. Filmde, küçük bir Anadolu kasabasında yaşayan ve geçimini kamış hasadıyla sağlayan Ali’nin yerel çetelerin zulmüne karşı verdiği mücadele anlatılıyor.

Çekimleri 2022 yılında tamamlanan “Son Hasat”, jüri başkanlığını yönetmen, senarist ve yapımcı Aslı Özge’nin yaptığı, oyuncu Merve Dizdar, görüntü yönetmeni Barış Aygen, sanatçı Halil Altındere ve müzisyen Ekin Fil’in değerlendireceği jüri karşısında 10 kategoride ödül için yarışacak.

İlgili Mesajlar

1 of 743