MAGAZİNManşet

Bahar Candan’ın infaz koruma memuruyla tartıştığı ve sık sık olay çıkarttığı ortaya çıktı

“Suç örgütüne üye olma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” suçlarından İstanbul’da gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan kardeşler, üç gün önce tutuklanmışlardı. Tutuklanma kararının ardından Nihal Candan sinir krizi geçirmişti. Cezaevinde olan Candan kardeşlerden Bahar Candan’ın infaz koruma memuruyla tartıştığı ve sık sık olay çıkarttığı ortaya çıktı.

Candan kardeşlerin savcılıktaki ifadeleri tamamlandı. Savcılıktaki ifade işlemleri tamamlanan şüpheliler tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi. Candan kardeşler ve Sağlam çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutuklamanın ardından cezaevine gönderilen Candan kardeşlerden haber geldi. Dilan- Engin Polat ve Candan kardeşler olaylarını yakından takip eden gazeteci Emrullah Erdinç YouTube kanalında yaptığı açıklamayla Bahar Candan’ın cezaevinde tartışma çıkardığını açıkladı.

“Bahar ve Nihal Candan’ın cezaevinde ilk günleri zor geçiyor. İlk gün ailesi kızlarına kıyafet götürdü, markasız tabii Dilan Polat’a da olduğu gibi. Bir tek Bahar Candan’ın oradaki infaz koruma memurlarıyla tartıştığı ve memurların Bahar Candan’a birkaç kez kızdığı bilgisi geldi.”

‘BURASI SİZİN GİTTİĞİNİZ LÜKS RESTORANLAR DEĞİL’
“Cezaevi infaz koruma memurları da “Burası sizin Etiler’de gittiğiniz lüks restoranlar değil, burada ne çıkarsa onu yemek zorundasınız” diyerek uyarıda bulunuyormuş.”

‘KURALLARA UYMAK ZORUNDASINIZ’
“İlk gün de sayıma kalkmak istememiş, uyumaya devam etmek istemiş. Yine infaz koruma memurları tarafından uyarılmış “Burası sizin gittğiniz lüks yerlere benzemez, kurallara uymak zorundasınız.”

Nihal Candan ise sürekli ağlıyor ve hiç konuşmuyormuş. Bahar Candan da sürekli agresif tavırlar sergiliyormuş.

İlgili Mesajlar

1 of 1.894