KÜLTÜR-SANATManşet

Av. Akın Ekici, ilk kişisel sergisini açtığı Galerie D’art La Visione’da 17’nci sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor

İlk sergisini açtığı Galerie D’art La Visione’da 17’nci sergisini açacak olan Av. Akın Ekici, duygularını şu sözlerle dile getirip sanatseverleri sergisine davet etti.

YENİDEN 1/12

Kişinin geçmişi ile bağlantı kurmasını önemserim. Hayatta ne kadar yol alırsak alalım bulunduğumuz noktada geçmişin katkısı hiçbir zaman yadsınamaz. Zira geçmişte atılan sağlam temeller, üzerinde bulunduğumuz yolun güvenliğinin teminatıdır. Ayrıca kişi geçmişteki hal ve eserlerine bakarak bugününü daha iyi tahlil edip gelecekteki vizyonunu daha iyi belirleyebilir.

Galerie D’art La Visione, 2016 yılında ilk kişisel sergimi açtığım galeriydi. Çok heyecanlı, çok sıcak bir atmosferde ilk kişisel sergim gerçekleşmişti. Şimdi yaklaşık 7,5 yıl sonra yine Galerie D’art La Visione’da on ikinci kişisel sergimi gerçekleştirerek hem ilk sergime hem de zaman içinde yurt içi ve yurtdışında gerçekleştirdiğim veya dahil olduğum yüzden fazla değerli sergiye ve bu sergilerde benimle birlikte olan dostlarıma, galerilerime, koleksiyonerlerime selam gönderiyorum, onları yad ediyorum.

Çoğunluğu son dönemde ürettiğim eserlerden oluşsa da ilk ve sonraki sergilerimde yer alan eserlerimin özel seçkisini yeniden Galerie D’art La Visione’da sergileyecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Evet, işte bu yüzden YENİDEN 1/12 diyor, Birinci ve On ikinci sergimi izlemeye tüm sanat severleri davet ediyorum.

İlgili Mesajlar

1 of 1.563