DAVETManşet

‘Atatürk’ filminin galası AKM’de gerçekleşti

Başrolünde Aras Bulut İynemli’nin oynadığı, yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı “ATATÜRK” filminin galası Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. İstiklalimiz ve istikbalimiz her zaman kahraman Türk ordusuna emanet diyen Saner Ayar, sözlerini “Yaşasın Vatan, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!” diyerek noktaladı.

Esra Bilgiç, Aras Bulut İynemli, Songül Öden, Mehmet Günsur

Lanistar Media yapımı “ATATÜRK 1881-1919” filmi, Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (AKM) gala ile tanıtıldı. Yapımcılar Saner Ayar, Hakan Karamahmutoğlu ve Cengiz Çağatay’ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye filmin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin, senaristi Necati Şahin, başrol oyuncusu Aras Bulut İynemli ile Songül Öden, Mehmet Günsür, Sarp Akkaya, Esra Bilgiç ve tüm oyuncular katıldı.

Şöhret-Mahmut Karamahmutoğlu, Ayşe Esmeli-Saner Ayar

İş, sanat ve medya dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı etkinlikte kahraman Türk ordusunun tüm şehit ve gaziler ile dünyanın çeşitli bölgelerinde hayatını kaybetmiş tüm mazlum ve masumların anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Galada tasarımcı Gamze Kuş’un ATATÜRK filmi için özel olarak tasarladığı kostüm sergisi de yer aldı. Gecede Atatürk, Zübeyde Hanım, Makbule, Madame Corinne ve Miti karakterlerinin giydiği kostümler sergilendi.

Aras Bulut İynemli, Darko Peric

3 Kasım’da sinemada vizyona girecek filmin “Millî mücadelemize yakışır, dünya standartlarında bir eseri Türkiye’ye kazandırma hayaliyle” başladığını anlatan Saner Ayar sözlerini şöyle sürdürdü:

“Lanistar Media olarak, bu yola, Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının 100. yılında, 2019’un hemen başında çıktık. Senaryomuzu ve tüm kreatif süreçlerimizi tamamlayıp Cumhuriyet’in 100. yılında seyirciyle buluşturmanın hayali kurduk ve bu eseri tüm dünyaya kazandırdık.”

İlgili Mesajlar

1 of 1.206