MAGAZİN

Anıl Şallıel, her projesi milyonlar tıklanan Sakiler grubu ile Arapsaçı şarkısında beraber çalışarak yepyeni bir projenin başlangıcını yaptı

Türkiye sahnelerinin en önemli caz müzisyenlerinden Anıl Şallıel, Türkçe müziğin seçkin solistleriyle bir araya geldiği bu özel projenin başlangıcını SAKİLER’in yorumladığı Erkin Koray klasiği ARAPSAÇI ile yapıyor.

ARAPSAÇI 15 YIL SONRA İLK DEFA COVERLANDI!

Türkiye’deki caz müziğinin en üretken ve başarılı isimlerinden saksafon sanatçısı Anıl Şallıel, her projesi milyonlar tıklanan Sakiler grubu ile Arapsaçı şarkısında beraber çalışarak yepyeni bir projenin başlangıcını yaptı.

15 yıl aradan sonra ilk defa coverlanan Arapsaçı şarkısında, Anıl Şallıel’in dokunuşları ile modern bir forma evrilmiş sound ve Sakiler’in vokal gücü ile derinlemesine hissettiğimiz arabesk tınıları birleşerek ortaya iddialı bir çalışma sunuluyor.

Genç yaşına rağmen birçok pop star ve caz sanatçısı ile aynı sahneyi paylaşan ve birçok ismin albüm kayıtlarında yer alan Anıl Şallıel, projenin müzik direktörlüğü, prodüksiyonu, düzenlemesi ve yapımını üstlendi.

Stüdyoda bir günde tüm çalışmaları tamamlanan şarkı, hücum kayıt tekniği ile tek seferde kaydedildi ve şarkıda canlı enstrüman kayıtları kullanıldı.

Söz ve müziği Özer Şenay’a, prodüktörlüğü Anıl Şallıel’e, aranjesi ise Anıl Şallıelile Koray Üsgülen’e ait olan şarkının mix ve mastering çalışması Alen Konakoğlu tarafından yapıldı.

Şarkının video klip çalışması için bir araya gelen Anıl Şallıel ve Sakiler, Emrah Özbilen yönetmenliğinde çekilen klipte, stüdyo performansı ile kayıt anlarını birebir yaşattı ve ortaya samimi görüntüler çıktı.

İlgili Mesajlar

1 of 2.156