GÜNCELManşet

Academic Hospital, Londra’daki Sağlık Fuarı’nda yerini aldı

Sağlık alanında çeyrek asırdır kesintisiz hizmet sunan, her yıl 74 farklı ülkeden 1 milyon hastayı ağırlayan Academic Hospital, İngiltere’de düzenlenen en önemli turizm ve tanıtım organizasyonu WTM Fuarı’nda yerini aldı. Academic Group/Academic Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, dünyanın dört bir yanından sağlık ve turizm kurumunun katıldığı fuarda, Türkiye’nin ve Academic Hospital’ın gördüğü yoğun ilginin gurur verici olduğunu ifade etti.

Sağlık turizminin parlayan yıldızı Academic Hospital, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen dünyanın en önemli sağlık ve turizm fuarlarından WTM – World Travel Market Londra Fuarı’na katıldı. Çok sayıda ülkenin önde gelen sağlık ve turizm kuruluşlarının katıldığı fuarda, Academic Hospital’ın bulunduğu standa ve Academic Group Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak’a yoğun ilgi gösterildi.

Excel Londra Uluslararası Kongre Merkezi’nde düzenlenen uluslararası fuarın ilk gününe Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Türkiye Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş da katıldı. Turizm Bakanı Ersoy ile bir araya geldiklerini ve fuara yönelik istişarede bulunduklarını belirten Academic Group Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kavak, şunları kaydetti:

“TÜRK ÇIKARMASI YAPTIK”
“Dünyanın en büyük ve en önemli sağlık turizmi fuarına adeta Türk çıkarması yaptık. Sayın Bakanımız Ersoy ve Sayın Büyükelçimiz Ertaş’ın yanı sıra turizm ve sağlık sektöründeki önde gelen temsilcilerimizin fuara destek vermesi, ülkemizin tanıtımı açısından son derece değerli olmuştur. Sağlıkta çeyrek asırdır kesintisiz hizmet veren, her yıl 74 farklı ülkeden 1 milyon hastayı ağırlayan hastanemiz Academic Hospital’ın standına gösterilen yoğun ilgi bizim açımızdan son derece gurur vericidir. Uluslararası fuar bir kez daha göstermiştir ki Türkiye, sağlık turizminde dünya çapında bir başarıya sahiptir ve bu başarısını her geçen gün artırmaktadır.”

İlgili Mesajlar

1 of 2.135