GÜNCELManşet

75. TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası’nın basın toplantısı yapıldı

İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık (TED) Kulübünün ev sahipliğinde organize edilen 75. TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası’nın (İstanbul Challenger) basın toplantısı gerçekleştirildi.

Grand Tarabya Otel’de düzenlenen toplantıya TED Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, QNB Finansbank Bireysel Bankacılık ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Enis Kurtoğlu, Grand Tarabya Otel Genel Müdürü Merve Kadıoğlu Sönmez, turnuva direktörü Melis Yafe, sporcular Yankı Erel ve Pakistanlı Aisam Ul-Haq Qureshi katıldı.

Aisam Ul-Haq Qureshi, Melis Yafe, Prof. Dr. Mehmet Tınaz, Merve Kadıoğlu Sönmez, Enis Kurtoğlu, Yankı Erel

Toplantıda ilk sözü alan turnuva direktörü Melis Yafe, organizasyonla ilgili bilgileri verdi. 10 Eylül tarihinde oynanacak final maçıyla şampiyonun belirleneceği İstanbul Challenger’da 80 bin dolar ödül verilecek.

TED Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, turnuvanın 75’incisini düzenliyor olmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.
İstanbul Challenger’ın dünyada uzun süredir yapılan 3. tenis organizasyonu olduğunu vurgulayan Tınaz, “75 yıldır ülkemizde yapılan başka bir uluslararası organizasyon bilmiyorum. Bir tek bizim kulübümüzün yaptığı turnuva var. Uzun soluklu olması sadece benim söylediğim bir şey değil. Dünya Tenis Birliği de bunu kabul ediyor. Birinci sırada Finlandiya, ikinci sırada Meksika var. Aramızda da 2 turnuva fark var. Birinci olabilmek için bu farkı kapatmaya çalışıyoruz ve Profesyonel Tenisçiler Birliğinin (ATP) de yüksek desteğini alıyoruz.” diye konuştu.

Merve Kadıoğlu Sönmez, Esra Argana, Tülay Açkalmaz

Turnuvaya daha önce çok önemli isimlerin katıldığına dikkati çeken Tınaz, “Bu sene ilk 200’den çok iyi oyuncular katıldı. Geçen sene ikinci turda elenen İsviçreli oyuncu, ABD Açık’ta Stefanos Tsitsipas’ı yendi. Buranın 3 numarasıydı ama bu sene gelemedi. Ben burada Robin Söderling’e kupa verdim, kendisi bir sene sonra Fransa Açık’ta final oynadı, Federer’i yendi. Matteo Berrettini var, Wimbledon’da 2 kez final oynadı. Daha birçok isim var. İnşallah bu sene çıkan sporcu da ileriye gidecektir. Buradan şampiyon çıkan isim zaten ilk 100’e giriyor ve sonrasında da gidiyor.” şeklinde konuştu.

Didem Şahin

İlgili Mesajlar

1 of 1.468