GÜNCEL

600 fenomen mercek altında!

Önce Dilan-Engin Polat çifti tutuklandı, sonra Bahar-Nihal Candan kardeşler gözaltına alındı. Hesap verecek sıradaki fenomeni ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın takibi belirleyecek. 600 fenomeni mercek altına alan bakanlık, suç unsuruna rastlarsa bunu mali polise bildirecek.

Dilan-Engin Polat’ın, kara para aklama, suç örgütü kurma ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanmasının ardından gözler sosyal medyada lüks yaşamlarını görgüsüzce sergileyen fenomenlere çevrilmişti. Nitekim ikinci operasyon gecikmedi ve moda programıyla ünlenen Bahar-Nihal Candan kardeşler gözaltına alındı. İki kardeşin araç satışı bahanesiyle ‘sazan sarmalı’na alınan onlarca kişiyi dolandıran bir çetenin ‘vitrin’i olduğu belirlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, güzellik merkezi sahibi olanlar ya da kozmetik ürün satanlar başta olmak üzere 600 fenomeni incelemeye başladı. Bu kişilerin, sosyal medyada sergiledikleri lüks yaşam tarzları incelenecek. Devlete gösterdikleri gelir ile karşılaştırılacak. Bakanlık gerekirse fenomenler ile yüz yüze görüşecek. İncelemeler sonucunda yasa dışı bir durum tespit edilirse gereğinin yapılması için polise ve savcılığa bilgi verilecek.

İlgili Mesajlar

1 of 1.127