GÜNCEL

19 Mayıs İstanbul’da büyük bir coşkuyla kutlanacak

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, İstanbul’un her köşesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Bayram coşkusu gençlerin sevdiği sanatçıların konserleriyle 17-18-19 Mayıs tarihlerinde Maltepe’de yaşanacak. Her resmi ve dini bayramda olduğu gibi 19 Mayıs’ta da kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerine, İBB’ye bağlı toplu taşıma araçları ücretsiz olacak.

MALTEPE’DE 19 MAYIS ŞÖLENİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Maltepe Etkinlik Alanı’nda düzenleyeceği etkinliklerle kutlayacak.
İstanbullular, 13.30’dan itibaren Maltepe Etkinlik Alanı’na giriş yapabilecek. Maltepe’de 17- 18- 19 Mayıs tarihlerinde DJ eşliğinde başlayacak olan etkinliklerde genç katılımcılara VR snowboard, VR kano, playstation, photobooth, bisiklet simülasyonu, teknoloji atölyesi voleybol yarışması, air hockey ve 360 videobooth deneyimleri sunulacak.

Açık alanda ise refleks oyunu, barfiks challange, bahçe satranç takımı, spor etkinlikleri, langırt masası, masa tenisi, subsoccer, labirent oyunu ve bilek güreşi organizasyonu gerçekleşecek.

GENÇLER KONSERLERDE BULUŞACAK
Maltepe’deki etkinlikler kapsamında, ücretsiz konser serileri İstanbulluları bayram coşkusunda buluşturacak. 17 Mayıs’ta Berkay Altunyay, Çağan Şengül, Selin Geçit ve Simge, 18 Mayıs’ta Al’york, Can Koç, Skapova, Pera, Arem Özgüç ve Arman Aydın sahne alacak. 19 Mayıs’ta gündüz DJ performansıyla başlayacak etkinlikler akşam saatlerine kadar sürecek etkinlikler Güneş, Hey Douglas ve Edis konserleri ile devam edecek.

KONSERLER BİR HAFTA SÜRECEK
Maltepe Ekinlik Alanı’ndaki bayram coşkusu Gençlik Konserleri ile devam edecek.
21 Mayıs: Emre Fel, Dedublüman
22 Mayıs: M Lisa, Son Feci Bisiklet
23 Mayıs: Mavi, Semicenk
24 Mayıs: Melis Fis, Pinhani
25 Mayıs: Sedef Sebüktekin, Gripin

19 MAYIS GENÇLİK KUPASI ATLETİZM YARIŞLARI
İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Spor İstanbul Genel Müdürlüğü ve Türkiye Atletizm Federasyonu koordinasyonunda 18 – 19 Mayıs 2024 tarihlerinde Maltepe Kenan Onuk Atletizm Pisti’nde 19 Mayıs Gençlik Kupası Atletizm Yarışları’nı düzenleyecek. 14 – 19 yaş arası sadece kulüp, okul veya ferdi atletizm lisansı olan sporcuların katıldığı yarışmada branşlarında ilk 3 sırayı alan sporculara madalya, tüm sporculara ise online sertifika verilecek.

KEMERBURGAZ KENT ORMANI’NDA ÜCRETSİZ ETKİNLİKLER
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Kemerburgaz Kent Ormanı’nda da 12.00 – 18.00 saatleri arasında birçok etkinlik ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Selin Karaağaç, Grup Terapi konseri, zumba, dans workshop, kamp ve kampçılık eğitimi, denge yarışması, takım oyunları, festival yiyecekleri gibi etkinlikler LED ekranda F1 Emilia Romagne Grand Prix yayını ile son bulacak.

İBB SPOR KULÜBÜ’NDEN YÜZME YARIŞLARI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 19 Mayıs kutlamaları kapsamında İBB Cebeci Spor Kompleksi’nde “19 Mayıs Yüzme Yarışları” düzenleyecek. Sporcular, 50m Serbest, 50m Sırtüstü ve bayrak yarışlarına katılacak.

“BU MEMLEKET BİZİM” TÜM GÖRKEMİYLE SAHNELENECEK
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel hazırladığı, 38. Genç Günler’in kapanış oyunu olarak seyirciyle yeniden buluşacak olan “Bu Memleket Bizim,” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılına Saygı…” duygusuyla hazırlanan “Bu Memleket Bizim”, kostümlerinden dekoruna, ışığından metnine, koreografisinden müziklerine, uzun süre hafızalarda etkisini sürdürecek. Oyuncuların bütün mevcuduyla sahnede olduğu bu görkemli oyunda, Milli Mücadele dönemi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, temel metinlerden yola çıkılarak anlatıldı.

İlgili Mesajlar

1 of 1.211