MAGAZİNManşet

Yılmaz Morgül’den Bülent Ersoy’a çok ağır sözler

Bülent Ersoy, 1996 senesinde vefat eden sanatçı Zeki Müren hakkında geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunmuştu. Ersoy, ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren hakkında; “Acımasız ve kıskançtı, bana olan kıskançlığından öldü” yorumunda bulunmuştu. Bülent Ersoy’un bu yorumu sosyal medyada büyük tepki görmüştü. Şimdi ise Yılmaz Morgül, Ersoy hakkında sert ifadelerde kullanıldı.

Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen bir ödül törenine katılan Yılmaz Morgül, geçtiğimiz haftalarda tartışma yaşadığı Bülent Ersoy hakkında sert ifadelerde bulundu. Yılmaz Morgül, şöyle konuştu: Çok mutluyum, sanatımın yanı sıra birçok sağlık, eğitim ve yardımlaşma vakıflarıyla çalışıyorum. Kendimi bu konuda farkındalıkları çok yüksek sanatçı olarak görüyorum. Kimsesiz 0-6 yaş grubu çocuklar ve engelli çocuklar, lösemi hastası, down sendromlu çocuklarının bakımlarının ve ihtiyaçlarının gönüllülük esasına dayanarak elimden geldiğince çalışmalar yapıp onlara yardımcı olmaya çalışıyorum.

Bu dünya geçici, bütün sahne kıyafetlerimi Engelsiz Yaşam Vakfı’na bağaşladım. Diğer sanatçı modelleri gibi değilim, o yalak çevrede olmak istemiyorum, dünyanın her yerinde iyilik yapmak istiyorum, mesala Avustralya’da tsunami oldu gittim sokakta konser verdim yabancı starlarla. Ama ben böyle şeyleri dile getirmeyi sevmediğim için kimse bilmez.

Gazetecilerin “Bülent Ersoy’un Zeki Müren ile ilgili söylediklerine çok sert tepki gösterdiniz. Bülent Ersoy ile hiç konuştunuz mu? Sizi aradı mı?” sorusuna Morgül “O beni aramaya cesaret edemez, onun ismini dahi ağzıma almıyorum, bir ölünün arkasından rahmet ve dua dışında hiçbir şey konuşulamaz. Kendine sanatçı sıfatını yakıştıran bir kişi kalkıp Türk halkının en çok sevdiği ve saydığı bir müzik starının arkasından özel hayatının yargılayacığı, bel altı konuşmalarından tutun da bestelerini kendisinin yapmadığını söyleyerek, böyle bir starı hırsızlıkla itham ediyor, çok üzücü … Çamur dünyasındaki kelimeler kullandı, ona tek bir şey söylüyorum (Bülent Ersoy): Sakın karşıma çıkma!”

İlgili Mesajlar

1 of 2.256