MAGAZİNManşet

Yeşilçam’ın ünlü jönü Tolga Savacı hayata gözlerini yumdu

Tolga Savacı’dan dün gelen kara haber ise özellikle onun gençlik yıllarına tanıklık eden, sinemada ve TV’de onu izleyen bir kuşağı yasa boğdu. Sosyal medyadaki birçok yoruma göre “onunla birlikte bir kuşağın gençliği de bu dünyadaki serüvenini tamamladı.”

KARA HABER SADECE AİLESİNİ DEĞİL BİR KUŞAK SEYİRCİYİ DE SARSTI
O güzel gözlü genç adamın yani Tolga Savacı, beklenmedik ölüm haberiyle sadece ailesini ve yakınlarını değil, onu sinemada izleyen, yarattığı karakterleri unutamayan, kısacası onun en parlak dönemine tanık olanları da sarstı.

Bir süredir ABD’de Jersey’de yaşayan Savacı’nın büyük aşkı, eşi Nermin Bezmen, ünlü oyuncunun henüz 60 yaşında kalp krizine yenildiğini okuyanın yüreğini titreten satırlarla duyurdu. Onun ölümüyle birlikte Türk sinemasının bir dönemi de kapandı aslına bakılırsa.

1980’li yılların ünlü modellerinden Sibel Savacı’nın kardeşi olan Tolga Savacı, uzunca bir süredir sinemadan uzaklaşmıştı aslında.

Türkiye’de yaşadığı yıllarda Sibel Savacı’nın sahip olduğu İstanbul Kadıköy’deki bir restoranla ilgilendi. Restoranın mutfağından işletmesine her alanda alın teri döktü.

HOBİSİNİ İŞE DÖNÜŞTÜRDÜ
Bir ara Muğla Dalyan’da bir otel işletti. Sonra da aşık olduğu Nermin Bezmen’le evlenip ABD’ye yerleşti. İşte orada da en büyük tutkusunu mesleğe dönüştürdü.

New Jersey’de klasik araçların yanında güncel araçların da mekanik tamiratlarını kendisinin başında olduğu bir ekiple yapmaya başladı.

İlgili Mesajlar

1 of 2.242