GÜNCEL

Yeliz Kılıç’ın öldüresiye darp edildiği davada karar

Sosyal medyada yayınlanan popüler bir evlilik programında yarışmacı olan Yeliz Kılıç ve ablası Elif Kılıç’ın Kağıthane’de kaldırımda yürüdükleri esnada öldüresiye darp edildiği olayla ilgili görülen dava karara bağlandı.

Kağıthane Merkez Mahallesi’nde 16 Ekim 2022’de kaldırımda yürüyen kız kardeşler Elif Kılıç (29) ile Yeliz Kılıç’ı (22) otomobilinden inerek darp ettiği iddia edilen sanık Fırat Soylu (26)’nun yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada müştekiler avukatı şikayetlerinin devam ettiğini söylerken sanık avukatı ise müvekkilinin meşru müdafaa hükümleri uygulanmak suretiyle beraatına karar verilmesini talep etti. Kararını açıklayan mahkeme, sanık Fırat Soylu’yu müşteki Elif Kılıç ile Yeliz Kılıç’ı “basit yaralama” suçundan toplamda 7 bin 200 lira adli para cezasına çarptırdı.

Karar sonrası açıklamalarda bulunan Kılıç kardeşlerin avukatı İsmailcan Civaş, “Öncelikle malumunuz kamuoyuna maalesef son günlerde damgasını vurmuş olan, kadına karşı şiddet vakalarının en çarpıcı örneklerinden birisiyle karşılaştık.”

“Gelinen bu aşamada ilk derece mahkemesi Türk Ceza Kanunu’nun 86. Maddesi 2’nci fıkrası uyarınca sanık hakkında en alt sınırdan cezaya hükmetmiş olup söz konusu şahsı yalnızca adli para cezasına çarptırmıştır” dedi.

İlgili Mesajlar

1 of 1.127