GÜNCEL

‘Yaratıcı Çocuk Festivali’ binlerce kişiyi ağırladı

2-3 Eylül’de KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen Türkiye’nin en büyük çocuk ve aile organizasyonu “Yaratıcı Çocuk Festivali” sona erdi. Herkesin yoğun ilgi gösterdiği ve keyif aldığı festivali iki gün boyunca yaklaşık 20 bin kişi ziyaret etti. Sanat dünyası ve ünlü isimlerin de büyük destek verdiği festivali ziyaret eden Aslı Tandoğan, Fırat Tanış, Murat Aygen, Müge Boz ve Caner Erdeniz, Gaye Turgut Evin, Pelin Akil Altan ve Anıl Altan çocuklarıyla birlikte eğlenceli bir gün geçirdi. Birbirinden eğlenceli etkinlik ve konserlere de ev sahipliği yapan festival Yeni Türkü kapanış konseriyle tamamlandı.

Ebeveynlerin ve çocukların her yıl sabırsızlıkla beklediği Türkiye’nin en kapsamlı çocuk ve aile organizasyonu “Yaratıcı Çocuk Festivali” 2-3 Eylül’de KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşti. Faber-Castell ana sponsorluğunda 4’üncü kez gerçekleşen festival tüm ziyaretçilerine nitelikli ve eğlenceli içerikler sundu. Bilim, sanat, tiyatro, müzik, ekoloji, enerji, hareket, trafik, tasarım, ileri dönüşüm, sürdürülebilirlik alanlarında yüksek kazanım içeren atölyelerin gerçekleştiği Yaratıcı Çocuk Festivali, konser ve etkinlikleriyle de eğlenceli saatler yaşattı. Çocukları; merak eden, düşünen, hisseden, ilham alan, ilham veren gerçek birer sanatçı olarak gören festival iki gün boyunca yaklaşık 20 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Müge Boz, Derya Topçu, Caner Erdeniz

Sanat Dünyası ve Ünlü İsimlerden Tam Destek
Yazar Şermin Yaşar ve Sunay Akın’ın açılış konuşmalarıyla başlayan festival, birçok ünlü ismi de ağırladı. Sanat dünyası ve ünlü isimlerin de büyük destek verdiği festivali ziyaret eden Aslı Tandoğan, Fırat Tanış, Murat Aygen, Müge Boz ve Caner Erdeniz, Gaye Turgut Evin, Pelin Akil Altan ve Anıl Altan çocuklarıyla birlikte eğlenceli bir gün geçirdi. Yaratıcı Çocuk Festivali sahne programının ilk günü; Safiye ve Emrehan, Ezo Sunal ve Evrencan Gündüz konserleri ile renklendi. 3 Eylül Pazar günü ise Safiye ve Emrehan sonrası Yeni Türkü müzikseverlerle bir araya gelerek tüm ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşattı.

Aslı Tandoğan

Çocuklar 100 Nitelikli Etkinlik ile Eğlenceli İki Gün Geçirdi
Yaratıcı Çocuk Festivali, bu yıl da dev alanlarda binlerce çocuğu; yaratıcı sanat atölyeleri, enerji farkındalığı, ekoloji, tasarım, bilim ve ileri dönüşüm gibi çok önemli atölyelerle buluşturdu. Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla aynı anda gerçekleşen 100’ün üzerinde kazanım dolu içerik sunuldu. Son zamanların en büyük gösteri sahnesinde ise 30’un üzerinde konser, tiyatro ve şovlarla ebeveynler çocuklarıyla birlikte keyifli bir hafta sonu geçirdi. İki gün boyunca süren tiyatro oyunları, pandomim sanatçıları, jonglörler, sihirbazlar, balon şovları gibi gösteriler herkesin ilgi odağı oldu. Yüz boyama köşeleri, balon katlama sanatçıları, Yaratıcılık Korteji ve birçok büyük markanın özgün stant etkinlikleriyle büyük küçük herkes benzersiz bir deneyim yaşadı.

Faber-Castell ana sponsorluğunda gerçekleşen Yaratıcı Çocuk Festivali’nde; EnerjiSA, Bahçeşehir Koleji, CarrefourSA, Dynavit, Enterogermina, Lego, Nestle Nesquik, Ozmo, Pritt, Anadolu Hayat Emeklilik, Arçelik, Decathlon, Dimes, Finish, Hipp, Mattel, MEÇ Okulları, Mixmey, Novakid, OdeaBank, Oral-B, Tefal gibi önemli markalar da sponsor olarak yer aldı.

İlgili Mesajlar

1 of 1.197