TEKNOLOJİ

Xiaomi, ‘İnsan x Araba x Ev’ akıllı ekosistemiyle bağlanabilirliği yeniden tanımlıyor

İnovasyonlarının merkezinde her zaman insan olacağına inanan Xiaomi, teknoloji entegrasyonunun sınırlarını yeniden tanımlayan “İnsan x Araba x Ev” ekosistemini küresel pazarlar için duyurdu.

Küresel teknoloji devi Xiaomi, Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde, bir süre önce duyurduğu, teknoloji entegrasyonunun sınırlarını yeniden tanımlayan “İnsan x Araba x Ev” akıllı ekosistemini küresel pazarlar için tanıttı. “İnsan x Araba x Ev” akıllı ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olan Xiaomi SU7’yi, tüm kullanıcı ihtiyaçlarının tek bir akıllı ekosistem kapsamında sorunsuz bir şekilde karşılandığı akıllı bir gelecek için uluslararası sahnelerde sergiledi.

Xiaomi Uluslararası İletişim Direktörü Daniel Desjarlais, “Xiaomi olarak teknolojinin merkezinde her zaman insan olacağına inanıyoruz. İnovasyonlarımızı her şeyden önce kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına göre tasarlıyoruz. ‘İnsan x Araba x Ev’ akıllı ekosistemimiz kapsamlı ve daha iyi bağlantılı deneyimler sunma taahhüdümüzü somutlaştırıyor. İnsanları, arabaları ve evleri entegre ederek, bugün mevcut olan her şeyin ötesinde uçtan uca bir bağlanabilirlik oluşturmayı hedefliyoruz. Mobil Dünya Kongresi katılımcılarını, Xiaomi’nin vizyonunun bağlantı kurma şeklimizi değiştirerek fütüristik konseptleri nasıl gerçeğe dönüştürdüğünü ilk elden keşfetmeye davet ediyoruz” dedi.

Kongrede ayrıca yeni piyasaya sürülen Xiaomi 14 Serisi ve Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 ile birlikte akıllı yaşam deneyimini yükseltmeyi amaçlayan çeşitli gelişmiş AIoT cihazları da tanıtıldı. Katılımcılar, Xiaomi Görüntü Teknolojileri alanında, Leica’nın yeni lens teknolojilerinin Xiaomi akıllı telefonlarına entegrasyonunu ve CyberDog 2’nin yanı sıra Xiaomi’nin kapsamlı portföyünü yakından inceleme fırsatı elde etti.

Gelişmiş kapsamlı bağlanabilirlik
Xiaomi’nin “Akıllı Telefon x AIoT” ekosisteminden geçiş yaptığı “İnsan x Araba x Ev” akıllı ekosistemi kişisel cihazları, akıllı ev ürünlerini ve arabaları sorunsuz bir şekilde birleştiriyor. Bu, donanım cihazlarının sorunsuz bir şekilde bağlanmasını, gerçek zamanlı koordinasyonu ve ilerlemelerin yanı sıra sektör paydaşlarıyla iş birliğini kolaylaştırıyor. Kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde tutulan bir vizyonla tasarlanan bu proaktif ekosistem, hem mevcut hem de gelecekteki ihtiyaçlara sorunsuz bir şekilde uyum sağlıyor.

Açık kaynaklı bir teknolojik ilerlemeden daha fazlası olan Xiaomi HyperOS, cihazlar arası iş birliğini sorunsuz hale getirmek ve Xiaomi’nin entegre akıllı yaşam platformunun tüm alanlarında tutarlı işlemler sağlamak için tasarlanan sistem düzeyinde yenilikler içeriyor. “İnsan x Araba x Ev” akıllı ekosisteminin temeli olarak, 600 milyon küresel cihazı içeren 200’den fazla ürün kategorisini entegre ediyor ve kullanıcı senaryolarının %95’inden fazlasını kapsıyor.¹ Xiaomi HyperOS, küresel iş ortakları, geliştiriciler ve üreticilerle etkileşime girerek, ekosistemi geniş bir olasılık yelpazesinin önünü açmak ve bunlardan yararlanmak için güçlendiriyor.

Xiaomi EV’nin ilk ürünü olan ve merakla beklenen Xiaomi SU7, performans, ekosistem entegrasyonu ve mobil akıllı alanda sınırları zorlayan “tam boyutlu yüksek performanslı eko teknolojik bir sedan” olarak konumlandırılıyor. Şirket, Xiaomi SU7 tasarımının yanı sıra, elektrikli araçlara yönelik E-Motor, CTB Entegre Pil (CTB Integrated Battery), Xiaomi Kalıp Döküm (Xiaomi Die-Casting), Xiaomi Pilot Otonom Sürüş (Xiaomi Pilot Autonomous Driving) ve Akıllı Kabin (Smart Cabin) isimli beş temel teknoloji geliştirdi. Xiaomi, 10 milyar yuandan fazla Ar-Ge yatırımıyla desteklenen, çeşitli alanlarda 3.400’den fazla mühendis ve 1.000 teknik uzmanın dahil olduğu küresel bir ekip tarafından geliştirilen olağanüstü olarak nitelendirilebilecek bir araç üretti.

İlgili Mesajlar

1 of 122