MAGAZİNManşet

Ünlüler yerel seçimde birbirleriyle yarıştı

Spor ve sanat camiasından birçok ünlü isim 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için farklı partilerden adaylığını koymuştu. Sandıkların açılmasıyla birlikte ünlü isimler de birbirleriyle yarışmaya başladı.

Türkiye, 31 Mart Pazar günü oylarını kullandı. Ünlüler dünyasında yerel seçimlerde farklı partilerden aday olarak yer alan birçok tanınmış isim vardı. Demokratik yarış sonunda kimisi kazanırken kimisi de kaybetti. Kesin olmayan sonuçlara göre oy oranları ortaya çıktı.

‘BEHZAT’ AMİR KAZANDI
Fenomen polisiye dizi ‘Behzat Ç.’ ile hafızalarda yer eden Erdal Beşikçioğlu, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde kazanan taraf oldu. 54 yaşındaki CHP adayı, oyların 56,57’sini aldı. Tiyatro ve sinema oyuncusu Erdal Beşikçioğlu’nun en yakın rakibi Enver Demirel (MHP) ise yüzde 32,61 oy oranında kaldı.

ÇEŞME’NİN İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI
CHP tarafından aday gösterilen Türk futbolunun efsane teknik direktörlerinden Mustafa Denizli’nin kızı Lâl Denizli, sandıkların yüzde 100’ünün açıldığı İzmir’in Çeşme ilçesinde yüzde 53,74 ile seçimi kazanmayı başardı. Denizli’nin en yakın rakibi Esat Tanık, yüzde 34,38 oy aldı. Bu sonuçla birlikte Lal Denizli, Çeşme’nin ilk kadın belediye başkanı seçildi.

DAVUT GÜLOĞLU
Yeniden Refah Partisi’nin Düzce Belediyesi’ne aday gösterdiği şarkıcı Davut Güloğlu, yüzde 29,77’lük (30 bin 524 oy) oran ile AK Parti adayı Faruk Özlü’nün (40,21) ardından ikinci sırada kaldı.

GÖKHAN ZAN
Hatay’da TİP’ten belediye başkan adayı olan gösterilmasine rağmen daha sonra parti tarafından adaylığı geri çekilen eski futbolcu Gökhan Zan, yüzde 2,01 oy alarak seçimi kaybetti. AK Parti’den Mehmet Öntürk, yüzde 44,47 ile mevcut başkan Lütfü Savaş’ı geride bırakıp kazandı.

HAKAN PEKER
Karabük’ün Safranbolu ilçesinde İYİ Parti’den aday olan şarkıcı Hakan Peker, yüzde 3.68 oy alabildi. CHP’den Elif Köse, yüzde 42,21 ile Safranbolu Belediye Başkanı seçildi.

MESUT YAR
Ünlü televizyoncu Mesut Yar, Muğla’nın Datça ilçesinde bağımsız belediye başkan adayı olarak yüzde 7.65 oy (1229 oy) aldı. CHP adayı Aytaç Kurt, yüzde 45,61’le ilk sırada yer aldı.

NASUH MAHRUKİ
İstanbul’un Beşiktaş ilçesinden bağımsız belediye başkan adayı olan AKUT kurucusu Nasuh Mahruki, yüzde 13.56 oy ile seçilemedi. Kazanan yüzde 64,13’ke CHP’den Rıza Akpolat oldu.

İRFAN DEĞİRMENCİ
Ankara’nın Çankaya ilçesinde TİP’ten belediye başkan adayı olan sunucu İrfan Değirmenci, yüzde 6,03’le kaybedenler arasında yer aldı. İlk sıradaki CHP’den Hüseyin Can Güner, yüzde 65,12 oy aldı.

İlgili Mesajlar

1 of 2.242