GÜNCELManşet

Türk Kalp Vakfı yararına düzenlenen defilede ‘İyi Kalpler Hep Birlikte’

Türk Kalp Vakfı yararına Afweu’nun kurucusu modacı Aydın Açık tarafından “AFWEU Fashion Week” kapsamında organize edilen defile, 25 Ocak 2024 tarihinde Sütlüce, Clarion Hotel Golden Horn’da gerçekleşti.

Fransa, Hollanda, İtalya, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye’den 8 tasarımcıya ait koleksiyonların yer aldığı defilede açılış konuşması yapan Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven; “Türk Kalp Vakfı olarak, 49 yıldır kalp damar hastalıkları konusunda farkındalık yaratarak hem ülke çapında hem de uluslararası alanlarda kalp sağlığı bilinci oluşturuyoruz.

Tedavi edilebilir ve çok basit adımlarla önlenebilir olan kalp damar hastalıklarına bağlı ölümleri %80 oranında azaltarak iyi kalpler için hep birlikte hemen harekete geçin diyoruz.

Bunun için; sağlıklı ve daha hareketli yaşam alışkanlıklarını kazanmalı,
Sigarayı hayatımızdan çıkarmalı,
Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirmeli,
Doktor kontrollerini alışkanlık haline getirmeli ve en az yılda bir kez doktora gitmeli
Kolesterol, şeker ve tansiyon ölçümlerimizi yaptırarak sağlığımız hakkında fikir sahibi olmalıyız.

Bu çerçevede, koruyucu hekimlik misyonuyla çalışmalarımızı sürdürüyor halkımızın, erken teşhis ve tedavi ile daha kaliteli bir yaşam sürmelerini sağlıyoruz.

Erken teşhis ve tedavi noktasında kardiyoloji ve kalp-damar sağlığı konusunda hizmet veren Türk Kalp Vakfı Tıp Merkezi’ne, efor cihazı alımına destek için düzenlediğimiz bu etkinliğe katılımlarınızdan dolayı hepinize kalpten teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Kazakistan’dan gelen, dünyanın en genç tasarımcısı, yaşı küçük ama becerileri çok büyük olan 7 yaşındaki Inzhu Muratbekova’ya ait tasarımların sergilendiği defile, 12 çocuk modelin muhteşem sunumuyla başladı.

İlgili Mesajlar

1 of 1.844