GÜNCELManşet

Toplum Gönüllüleri Vakfı’ndan 5 şehirde 10 destek merkezi

Toplum Gönüllüleri Vakfı ( TOG), afetin birinci yılı anısına çekilen 06.02 Umut belgeseli gösterimini önceki gün Kanyon Paribu Cineverse’de destekçileri ile birlikte gerçekleştirdi.

2002 yılından bu yana burs ve mentorluk programlarıyla gençleri güçlendiren ve onların Türkiye’nin dört bir köşesindeki sosyal sorumluluk projelerini destekleyen Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) 6 Şubat’ta gerçekleşen depremin birinci yılında, bölgedeki Destek Merkezleriyle toplumsal fayda sağlamaya devam ediyor. Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep ve Malatya’daki konteyner kentlerde faaliyet gösteren Destek Merkezlerinden; başta çocuklar ve gençler olmak üzere her yaştan birey faydalanabiliyor. Amaç depremin yarattığı olumsuz etkileri hafifletebilmek ve iyileşme sürecine destek olmak. Yararlanıcıların hikayelerinin anlatıldığı “06.02 Umut” Belgeseli TOG Youtube Kanalı’nda yayına alındı.

Ayşe Kırımlı, Natali Kasap

Destek Merkezlerinde her yaştan birey faydalanıyor
Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya’da bulunan dört Kadın Destek Merkezi’nde; şiddet ve toplumsal cinsiyet oturumları, aile ve hukuk oturumları, psikososyal destek, insan hakları eğitimleri, sağlıklı ebeveynlik, hobi atölyeleri, sağlık ve farkındalık atölyeleri gerçekleştiriliyor.

M.Kerem Kurtuluş, Bahar Çiftel, Levent Yıldırım Çetin, Ayşe Kırımlı

Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Gaziantep’teki biri mobil olmak üzere altı Destek Merkezinde ise; bilgisayar odası, kitaplık, ders çalışma alanları ve atölye odaları bulunuyor. Bu merkezlerde çocuklar için; bilim, deney, kodlama ve sanat atölyelerinin yanı sıra akran zorbalığı, duyguları tanıma ve duygularla baş etme oturumları da gerçekleştiriliyor.

Gençler merkezi ders çalışma alanı olarak kullanırken aynı zamanda şiddet ve toplumsal cinsiyet, iletişim, hijyen, mahremiyet, çevre gibi pek çok temada atölye çalışmalarına katılıyor. Enstrüman, fotoğrafçılık ve sanat eğitimleri alabiliyor.

Bugüne kadar Destek Merkezlerinden 40.000’den fazla kişi yararlandı. Hedef 2 yılda 200.000 kişiye ulaşmak.

İlgili Mesajlar

1 of 1.844