GÜNCELManşet

Suç ve Ceza Film Festivali açılış töreniyle başladı

Adalet temasıyla her yıl düzenlenen Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin 13’ncüsü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşen açılış töreniyle başladı. Festivalin açılış programını Pınar Altuğ Atacan ve Hakan Bilgin sundu.

Adem Sözüer, Melis Behlil, Carmen Gray, Alin Taşçıyan, Prof. Dr. Ionna Kuçuradi, Ayşenil Şamlıoğlu, Enis Rıza Sakızlı, Lalehan Öcal, Bengi Semerci

Festivalin 13’ncü yılına gelene kadar birçok konuyu gündeme getirdiklerini anlatan festival başkanı Adem Sözüer açılış konuşmasında; ” Geçmiş yıllarda, insanlık trajedileri son bulsun, keyfilik ve güç değil her alanda hukuk hakim olsun istedik. İşte bu nedenle festivalimizin adalet platformunda dünyanın her köşesinden adalet filmlerini gösteriyor, akademik programımızda ifade özgürlüğünü konuşuyoruz.” Cümlelerine yer verdi.

Prof. Dr. Ionna Kuçuradi, Ayşenil Şamlıoğlu, Alin Taşçıyan

Ödüller sahiplerine takdim edildi
Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin her yıl verdiği onur ödülleri belli oldu. “Sinema Onur Ödülü” sinema ve tiyatroda yıllardır sürdürdüğü çalışmaları için oyuncu Ayşenil Şamlıoğlu’na, insan hakları ve ifade özgürlüğü konusunda sürdürdüğü çalışmaları nedeniyle  ‘Akademik Onur Ödülü’ Prof. Dr. İonna Kuçuradi’ye takdim edildi.

Törende, ayrıca; Alin Taşçıyan’a ve Hüseyin Özşahin’e “Sinemaya Katkı Ödülleri” verildi.

İlgili Mesajlar

1 of 1.662