KÜLTÜR-SANAT

Sanatla Randevu, sanat tutkunlarını bir araya getirdi

Sanatla Randevu, 8-9 Kasım tarihlerinde İstanbul’da sanatsevelere tarihsel ve sanatsal bir deneyim sundu.

Sanatın ve tarihin sanatseverler ile buluşmasında önemli adımlar atan, sanat ve gezi tutkunlarını bir araya getiren Sanatla Randevu, her ay planlanan birçok etkinlikle benzersiz deneyimler yaşatmaya devam ediyor. Sanatla Randevu, 8 Kasım tarihinde Banu Küçüksubaşı ile Artweeks Akaretler, 9 Kasım’da ise Banu Küçüksubaşı rehberliğinde Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi’nde sanat yolculuğuna çıkardı.

Ayşe Kaynarcalı öncülüğünde hayata geçirilen Sanatla Randevu, sanat aşıklarını, sanatın kökleriyle tanıştıran bir oluşum görevi üstlenmeye devam ediyor. Sanatla Randevu, sanatı ve gezerek keşfetmeyi sevenleri bu kez de İstanbul’da sanat yolculuğuna çıkardı.

8 Kasım günü, bu yıl 8’incisi düzenlenen Artweeks Akaretler de katılımcılara yerli ve yabancı sanatçıların farklı disiplinlerdeki eserlerini keşfetme imkânı sundu. Sanatla Randevu, sanatseverleri tarihi ve özgün dokusuyla Sıraevler’de yer alan Artweeks Akaretler de Banu Küçüksubaşı rehberliğinde sanat meraklılarını bir araya getirdi.

Sanatla Randevu, 9 Kasım tarihinde ise sanatseverleri Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi’nde sanat yolculuğuna çıkardı. Banu Küçüksubaşı rehberliğinde gerçekleşen sanat yolculuğuna Yonca Ebüzziya da katıldı. Cumhuriyet’in 100. Yılı dolayısıyla 29 Ekim tarihinde kapılarını açan Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi, sanat dünyasına ışık tutan özel ve zengin koleksiyonu ile ziyaretçilerini ağırladı.

İlgili Mesajlar

1 of 707