DAVETManşet

Sanat, cemiyet ve basın dünyası, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde anlamlı bir organizasyonda bir araya geldi

Sanat, cemiyet ve basın dünyası, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde anlamlı bir organizasyonda bir araya geldi. “Okumak her çocuğun hakkıdır” sloganıyla binlerce çocuğun hayatına dokunarak onlara maddi ve manevi anlamda destek olan TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun ev sahipliğinde edebiyat ve sanat buluşması gerçekleştirildi. Etkinlikte, çağdaş ebru sanatçısı olan Uygun’un eserleri de sergilendi.

Erol Evgin, Ebru Uygun, Aysun Öz

Çağdaş ebru sanatçısı ve TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun’un özgün eserleri, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde gerçekleştirilen anlamlı bir organizasyonda sanatseverlerle buluştu. Sanat, cemiyet ve basın dünyası Uygun’un ev sahipliğinde, Aysun Öz moderatörlüğünde gerçekleştirilen sanat ve edebiyat içerikli sohbet buluşmasında bir araya geldi.

Canan İmer, Canan Gürsel, İsmet Alpagut
Monik, Reyhan İpekel

The Ritz-Carlton, Istanbul’un mekan sponsoru olduğu davette Uygun’un sanat eserleri de davetlilerle buluştu. Davete Erol Evgin, Monik İpekel, İsmet Alpagut, İdil Lüleci, Şah Yaycı, Canan İmer, Türkan Şerbetçi, Gülay Kuru, Zafer Kozanoğlu, Türkan Gürsel, Sedefhan Oğuz gibi çok sayıda isim katıldı.

Monik İpekel, Türkan Şerbetçi

Bugüne dek 8 milyonu aşkın çocuğa ışık oldu
Ebru Uygun, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde gerçekleştirilen bu özel davette, “Okumak her çocuğun hakkıdır” sloganıyla yola çıkarak kurucusu olduğu TOÇEV ve gelecek projelerinden bahsetti. Bugüne dek yaptığı tüm projelerle çocukların kişisel ve sosyal gelişimlerine dokunan, binlerce çocuğun hayatına ışık olan TOÇEV’in kuruluş hikayesini ve 30 yıllık yolculuğunu anlattı ve şunları söyledi; “Hayalim her zaman daha fazla çocuğun hayatına dokunabilmekti. Bana göre hayalini öyle sevmelisin ki hiçbir problem seni hayalinden uzaklaştırmamalı. TOÇEV olarak çocukların kültürlü, bilgili, üretken ve en önemlisi vicdanlı kişiler olmaları ve toplumda kendilerine yön bulabilmeleri için 30 yıldır çalışıyoruz. Bu anlamda bize gönüllü destek verenler, manevi ailelerimiz çok kıymetli. Geliştirdiğimiz projelerle 8 milyonu aşkın çocuğun yaşamda özgürce var olmalarına katkıda bulunduk” diye konuştu.

Ümit-Meral Kozakçıoglu Özekici, Faika Kozakçıoğlu
Sedefhan Oğuz

İlgili Mesajlar

1 of 1.094