DAVET

Raymond Weil x Basquiat koleksiyonu saatseverlere tanıtıldı

Saat denilince akla ilk gelen markaların adresi Saat&Saat, geçen yüzyılın en büyük sanatçıları arasında kabul edilen Jean-Michel Basquiat ve İsviçre saat yapımcılığının kusursuz bir örneğini buluşturan Raymond Weil’in eşsiz modelini Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de gerçekleştirilen bir lansman etkinliğiyle saat tutkunlarının beğenisine sundu. Lansmana, sanat ve iş dünyasından birçok ismin yanı sıra Raymond Weil CEO’su Elie Bernheim de katıldı.

Dünyaca ünlü saat markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Saat&Saat, Raymond Weil’in Amerikalı grafiti sanatçısı ve ressam Jean-Michel Basquiat’ya ithafen hazırladığı modelini Horobox’ın kurucusu Serdar Oal hostluğunda saatseverlerle buluşturdu.

Açılış konuşmasında Basquiat’nın sanat dehasına hayranlığını dile getiren Saat&Saat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, “Raymond Weil, tasarım ve kalitesiyle çok özel bir marka. İsviçre menşeli olması, ince işçilikle tasarlanmış detayları ve sanatın izlerini taşıyan özel koleksiyonlarıyla Raymond Weil, ayrı bir değere sahip” şeklinde konuştu. Kaya, Raymond Weil’ın 40 yılı aşkın süredir İsviçre saatçiliğindeki uzmanlığının da altını çizerek, “Amerikalı önemli grafiti sanatçısı ve dışavurumcu ressam Jean-Michel Basquiat’ın çizgilerini dış tasarımında ve İsviçre saatçiliğinin muazzam sanatını iç dizaynında buluşturan Raymond Weil’in yeni Freelancer Basquiat Special Edition saati, sanat ve zamanın muhteşem bir birleşimini sunuyor.” dedi.

Raymond Weil CEO’su Elie Bernheim ise konuşmasında “Bugün burada Raymond Weil’in son yeniliklerinden Basquiat Special Edition modelini sizlere daha yakından tanıtmak için toplandık. Birçok fonksiyonel özelliğin Basquiat’ın eserlerinden ilham alınan tasarım detaylarıyla buluştuğu bu saate sadece sınırlı sayıda kişi sahip olabilecek. Hem arkasındaki hikaye, hem kullanılan yüksek kalite materyaller, hem de teknik özellikleriyle bu saatin dikkate değer olduğunu düşünüyorum. 2024 yılında hedefimiz Türkiye’de Saat&Saat ile büyümeye devam etmek. Satışlarımızın hem toptan hem de perakende kanallarında artarak devam edeceğini düşünüyorum.” dedi.

İlgili Mesajlar

1 of 346