TEKNOLOJİ

POCO’nun Yepyeni X6 Serisi ve POCO M6 Pro küresel lansmanı yapıldı

Genç teknoloji meraklıları arasında popüler bir teknoloji markası olan POCO, 2024 yılının ilk cihazlarını satışa sundu. Olağanüstü oyun performansıyla POCO X6 Pro, etkileyici görseller ve videolarla POCO X6 ve orta seviye bir fiyatla amiral gemisi seviyesinde özellikler ve tasarım sunan POCO M6 Pro ile kullanıcılar en üst düzeye çıkarılmış teknoloji deneyimi yaşıyor.

Genç teknoloji meraklıları arasında popüler bir teknoloji markası olan POCO, Z kuşağının oyun, izleme ve sosyal medya deneyimlerini en üst düzeye çıkaran güncellenmiş iki X serisi mobil cihaz ve en yeni M serisi modeliyle 2024 yılına giriyor. Bu güncellemelerin her biri, amiral gemisi düzeyinde teknoloji, estetik ve performansı uygun fiyatlarda sunmak için orta sınıf akıllı telefon pazarının sınırlarını zorlayan önemli bir yeniliği temsil ediyor.

Yeni POCO X6 Pro ve POCO X6 ile fanların favorisi X serisi en yeni işlemciler ve teknolojilerle güncelleniyor. Her iki telefon da pürüzsüz ve sürükleyici görseller için iyileştirilmiş bir ekran ve profesyonel düzeyde içerik oluşturma için üçlü kamera kurulumu sunuyor. Nefes kesen özelliklere sahip POCO M6 Pro, rakipsiz fiyat-performansıyla birinci sınıf ekran, devasa depolama alanı ve turbo şarj gibi özellikleriyle başta sosyal medya meraklıları olmak üzere tüm kullanıcılara amiral gemisi seviyesinde özellikler ve deneyimler sunuyor.

POCO Global Ürün Pazarlama Müdürü Angus Ng, “POCO’nun beşinci yıl dönümünü kutladığımız ve Tayland’da düzenlenen ilk POCO Karnavalı’mızda fanlarımız ve iş ortaklarımızla buluştuğumuz muhteşem bir 2023’ün ardından, akıllı telefon pazarını bir kez daha sarsmaya hazırlanıyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de kullanıcılara yalnızca ihtiyaç duydukları özellikleri sunuyor, ihtiyaç duymadıkları hiçbir şeyi sunmuyoruz. POCO fanlarının, oyun oynarken, film izlerken ve sosyal medyada içerik oluştururken en iyi deneyimi yaşadığı, tüm ayarların en ince detaylarına kadar düşünülüp yapıldığı üstün performansa ve özelliklere ulaşmalarını mümkün kılıyoruz. Bunlar, kullanıcılarımızın geri bildirimlerinde bize 2024 ve sonrasında dijital deneyimlerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olacağını belirttikleri amiral gemisi düzeyindeki teknolojiler” ifadelerini kullandı.

Hızın yeni hali POCO X6 Pro, kullanıcılar için hiçbir şeyden ödün vermeyen amiral gemisi düzeyinde performans ve deneyim sunuyor
Performanstan ödün vermeden mükemmel deneyimler sunan yeni POCO X6 Pro, son zamanlarda ortaya çıkan hız canavarı oyun meraklıları için tasarlandı. Daha hızlı yükleme, kusursuz çalışma ve oyunların baş döndürücü hızına ayak uydurma ve anlık tepkiler verme gibi yeni nesil ihtiyaçlarını karşılayan amiral gemisi çipset, bellek ve depolamayı büyük pil gücüyle bir araya getiriyor.

Dimensity 8300-Ultra çipsetiyle bir X serisi akıllı telefon için şimdiye kadarki en yüksek oyun performansına sahip olan POCO X6, 1.464.228 AnTuTu puanıyla[1] POCO cihazları genelinde yeni bir rekora imza atıyor. Bu premium işlemci, daha hızlı, daha akıcı performans ve gelişmiş güç verimliliğiyle kullanıcıların en sevdiği yoğun güç gerektiren oyunları daha uzun süre performanstan ödün vermeden oynamalarını sağlıyor.

MediaTek Kablosuz İletişim İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yenchi Lee, “MediaTek Dimensity 8300-Ultra çipsetine sahip POCO X6 Pro satışa sunulduğunda kullanıcılar, üretken yapay zeka yetenekleri ve amiral gemisi sınıfı bellek gibi birçok premium deneyimin ve erişilebilirlik özelliğinin keyfini çıkarma fırsatı bulacak. Yeni nesil kullanıcıların premium akıllı telefon deneyimlerinden faydalanabilmeleri adına çipsetimizi optimize etmek için POCO ile yakın bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Bu hıza uygun olarak POCO X6 Pro, sorunsuz kullanım ve çoklu görevler için 12 GB’a kadar bellek ve 512 GB’a kadar depolama alanı sunarak kullanıcıların fotoğraf çekme, video düzenleme ve sosyal medya içeriği paylaşma işlemleri arasında sorunsuzca geçiş yapmasını sağlıyor. Cihaz ayrıca son derece hızlı ve akıcı oyun deneyimleri için yükseltilmiş WildBoost Optimization 2.0 özelliği ile birlikte geliyor.

Yeni POCO X6 Serisi cihazların her ikisi de, oyunlarda veya videolarda akıcı ve gerçeğe yakın görseller sunan ve parlak güneş ışığı altında bile canlı renklere sahip olan 6,67″ CrystalRes Flow AMOLED ekran içeriyor. Ultra ince çerçeveleri ve %94’lük yüksek ekran-gövde oranı ile X6 Pro, tam ekran deneyiminin yanı sıra şık ve modern bir estetik de sunuyor.

Profesyonel görünümlü görseller, günümüz dijital kullanıcıları açısından vazgeçilmez bir unsur olarak ortaya çıkıyor. Cihaz, 64MP üçlü kamera kurulumu ve kullanıcıların hareket sırasında kristal netliğinde fotoğraflar çekmesine yardımcı olan OIS (optik görüntü sabitleme) gibi yeni özelliklerle donatılıyor.[2] Daha da ileri giderek, videonun odak noktası olan kişiyi, hayvanı veya nesneyi otomatik olarak tanımlayan ve izleyen hareket yakalama ve hareket izleme gibi kamera işlevsellikleri de içeriyor.[3] Bu özellikler, kaykay yarışı, dans gösterisi veya vahşi yaşam sahnesinin nefes kesici aksiyonunu yakalamaya çalışan vlogger’lar için harika sonuçlar veriyor.

İlgili Mesajlar

1 of 120