DAVETManşet

Özge Gürkan’ın ‘Solo’ isimli sergisi özel bir davetle ziyarete açıldı

Grand Hyatt İstanbul, “Grand Art” kapsamında soyut dışavurum tarzındaki resimleri ile dikkat çeken ressam Özge Gürkan’ın eserlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor. Sanatçının çok katmanlı, dışavurumcu resimlerle yarattığı son işlerinden oluşan ‘Solo’ adlı sergisi özel bir davetle ziyarete açıldı.

4 Eylül’e kadar Grand Hyatt İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak olan serginin açılış davetine Tuçe Peksayar, Gülbin Simitçioğlu, Şerife Bilgili, Yasemin Ebuzziya, Tuğçe Aşçıoğlu, Kerim Müderrisoğlu, Sibel Çavuşoğlu, Müge Çevik, Zeynep Gökay Erdemoğlu, Gaye Yücesoy gibi isimler katıldı.

Gülbin Simitçioğlu, Özge Gürkan, Tuçe Peksayar

Türkiye’den ve dünyadan bugüne kadar pek çok sanatçının eserlerinin sergilendiği, ‘Grand Art’, temmuz ve ağustos aylarında, Türkiye’de ve dünyada yer aldığı sergilerle dikkat çeken sanatçı Özge Gürkan’ı sanat tutkunlarıyla buluşturuyor. Sanem Barlas Kantar küratörlügünde hazırlanan sergi, Gürkan’ın çok katmanlı, dışavurumcu resimlerle yarattığı son işlerinden oluşuyor. Solo, izleyiciyi, katman katman yaratılan, zamanla inşa edilen, kapalı kapıları aşan gizemli bir iç dünyaya bakmaya davet ediyor ve sanatçının açık uçlu bir anlatımla ruhunu açığa çıkardığı bir noktada izleyiciyle buluşuyor.

İlgili Mesajlar

1 of 1.252