İŞ DÜNYASIManşet

Orkim Ortaklar Boya Sanayi ve Pazarlama A.Ş. Bianca markasını kuran Veysel Feyzoğlu ve Mehmet Özer, başarılarını ve gelecek hedeflerini Quality’e anlattı

Dönüşümün Öncüsü Kadınlar

Modernlik bu güne aittir, Bianca geleceği tasarlar. Bianca ile “Her yeri, her şeyi boya”

Her yeri, her şeyi boya…
Boya Sektörünün içinden gelen Veysel Feyzoğlu ve Mehmet Özer 25 Sene önce “Kendi fabrikamızı kurar mıyız” diye yola çıkarak, 2.000 m² alanda Orkim Ortaklar Boya Sanayi ve Pazarlama A.Ş. Bianca markasını kurmuş. İnşaat ve sanayi boyaları üreten bir firma olarak üretim hayatına başlayan Bianca markası altında “Her yeri, her şeyi boya” sloganı ile ürettikleri Stella Boya’yı hanımlar çok iyi biliyor. Ancak Yasemin Sakallıoğlu’nun rol aldığı ve hala devam eden reklam kampanyası ile ‘Stella Boya’ hepimizin bildiği ve beğenerek kullandığı bir marka oldu.

İlkemiz hizmet ve kalite
Hizmet ve kalite anlayışını ilke edinen Bianca boya AR- GE çalışmaları ile sürekli kendini yenileyen, yeni ürünleri ileri teknolojileri kullanarak en iyi kalitede üretmeyi hedefleyen bir marka. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan Bianca, 2004 senesinde Azerbaycan’ da kurduğu fabrika ile hizmet ve kalite anlayışını yurt dışına taşımış. Sektörün ve çözüm ortaklarının ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamayı hedefleyen Bianca, Türkiye genelinde 2.000’in üzerinde satış noktasına ve 20 adet Bianca Stella Shop mağazasına ulaşmış.

32 ülkeye ihracat ile ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz…
32 ülkeye yaptığı ihracat ile ülke ekonomisine de ciddi katkı sağlayan Binca, Kadın istihdamına önem veren geliştirdiği proje ile sektöre kadın ustalar kazandırmış. 400 ün üzerin de kadına eğitim vererek. Yeniliklerin öncüsü olan BİANCA, dönüşüm ürünleri adı altında Bianca Stella ürünü ile sektörde yeni bir kulvar oluşturmuş. Boya çeşidi olarak çok geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Bianca, çözüm odaklı ürünü “Stellla Boya” ile sektörün tercih edilen markalarından biridir.

Dönüşümün Öncüsü Kadınlar Bianca Boya Kurucu Ortağı Veysel Feyzoğlu, geliştirdikleri Bianca Stella Shop projesi ile 19 kadının kendi mağazasını açtığını, Türkiye genelinde 400’ün üzerinde kadın usta ile hizmet verdiklerini ve 2025 yılına kadar da 50 shop mağazası daha açmayı hedeflediklerini açıkladı.

Bianca Stella yeni nesil dönüşüm boyasını 2021 Mart ayında piyasaya sürdüklerini açıklayan Bianca Boya Kurucu Ortağı Veysel Feyzoğlu, “Her yeri her şeyi boya” sloganı ile pazarladığımız ürünümüzden daha doğru sonuç alınabilmesi için uygulamanın çok önemli olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz.

Özellikle mutfak, banyo, mobilya, seramik ve benzeri alanları boyayan Bianca Stella’nın kadın eli ile çok daha başarılı olacağını düşündük.

Bu doğrultuda kadın ustalar oluşturma hedefi ile yola çıktık. 2021 Mart ayında 10 tane kadın usta ile başladığımız bu yolda şu anda Türkiye genelinde 400’ün üzerinde kadın usta ile hizmet veriyoruz. Kadın ustaların birçoğu daha önce iş hayatına atılmamış ev kadınlardan oluşuyor. Bunun yanında öğretmen, memur ve iş kadını olan birçok ustamız var. Kadın usta sayımızı 10’lardan 400’lere çıkarırken yaklaşık 5 bin kadına da workshop yapıldı, bunlardan bu işi kendine meslek yapmayı düşünenler de kadın boyacı olarak iş hayatına atıldılar.” dedi.

Kadın ustaların birçoğunun işini severek büyütmeye başladığını da sözlerine ekleyen Feyzoğlu, “Bianca olarak biz de bu kişileri desteklemeye devam ederek Bianca Stella Shop projesini gündemimize aldık. Öncelikli olarak kadın ustalarımızı Bianca Stella Shop açması konusunda teşvik ettik. Şu anda yaklaşık 20 Bianca Stella Shop mağazamız var, bunların 19’unun sahibi kadın. Hedefimiz 2024 yılında 30, 2025 yılında da 50 shop mağaza daha açmak.

 

DERGİMİZİ ONLINE OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 

İlgili Mesajlar

1 of 1.122