KÜLTÜR-SANAT

Melisa Özgür’ün ilk kişisel sergisi ‘432’ Decollage Art Space’te

Melisa Özgür’ün ilk kişisel sergisi “432”, renk ve enerji temalarına değinen eşsiz eserler ile 29 Kasım – 24 Aralık tarihleri arasında, Decollage Art Space ev sahipliğinde sanatseverlerle buluşuyor.

Her ışık renginin farklı bir enerjiye sahip olduğu düşüncesinden ilham alan Melisa Özgür, “432” sergisiyle bu doğal olgunun sanatındaki yansımalarını ziyaretçilere sunuyor. 432 Hz frekansının, bilinen 440 Hz’e göre daha sakinleştirici olduğuna inanılan mucizevi bir frekans olduğu düşüncesi serginin temasını belirliyor. Melisa Özgür, sanat ilhamını tuvale yansıtırken iç enerjinin dışa vurumunu çağdaş bir bakış açısıyla yorumluyor.

Decollage Art Space’deki sergide, sanatçının “Çekim”, “Çekirdek” ve “Koi” gibi önceki serilerinin yanı sıra “Çekim” serisinde yer alan eserler topluluğu “Çakra” da yer alıyor. Yedi çakra enerji merkezi, fiziksel, duygusal ve ruhsal refahımızın farklı yönlerini simgeliyor. Her bir çakra enerji merkezi belirli bir renk ile ilişkilendiriliyor; bu renklerin, insanın duygusal ve fiziksel sağlığıyla derin bir bağlantıya sahip olduğuna inanılıyor. Sanatçı eserlerinde, bu çakra enerji merkezlerinin evrenin enerjisiyle uyumlu olan en üstteki menekşe rengine ulaşmasını hedefliyor. Özgür, tuval üzerinde kullandığı karışık teknik ile bu derin bağlantıyı dokular ve desenlerle eselerinde başarıyla yansıtıyor.

Eserlerindeki renk ve dokularla sanatsal perspektif oluşturan sanatçı, kullandığı basit geometrik şekillerin sahip olduğu enerjiye odaklanıyor. Sanatçının ilk kişisel sergisi “432”, 29 Kasım – 24 Aralık tarihleri arasında Decollage Art Space’de ziyaretçilerini bekliyor. Özgür’ün eserlerinde, insan duygularının ve ihtiyaçlarının evrenin enerjisiyle nasıl örtüştüğünü anlayarak, renklerin derin anlamlarını keşfetmeye davetlisiniz.

İlgili Mesajlar

1 of 723