DAVETManşet

Mehmet Topal, down sendromlular için verdiği iftarda sanat ve spor dünyasını buluşturdu

Sanat ve futbol camiası Down sendromlularla iftarda bir araya geldi. Aktif futbol hayatı döneminde Down sendromlulara sıkça destek veren Mehmet Topal, pandemi döneminde ara verdiği buluşmalara bu kez teknik adam olarak devam ediyor. Mehmet Topal ile eşi Selda Topal, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde, Down sendromlu bireyler için özel bir buluşma düzenleyip sanat ve spor camiasının önde gelen isimlerini iftarda bir araya getirdi.

Mehmet-Selda Topal

Alternatif Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ADER) işlettiği Şişli Down Cafe’nin bir haftalık ihtiyaçlarını karşılayan Mehmet Topal, ardından Etiler Tepsi Et’te verdiği iftarda Down sendromlu bireyleri ağırladı.

Melisa Döngel
Müjde Uzman

İftar davetine futbol dünyasından Şener Özbayraklı, Aatif Chahechouhe, Atiba Hutchinson, Salih Uçan, Gökhan Töre, Josef de Souza, Ümraniyespor kaptanı Emre Kaplan, Antalyaspor yardımcı antrenörü Ozan Demirköprülü, sanat dünyasından Mert Kılıç, Aslıhan Güner Kılıç, Ahmet Mümtaz Taylan, Başak Soysal, Metin Özülkü, Yavuz Seçkin, Dicle Seçkin, Tuğba Melis Türk, Su Kutlu, Aslıhan Karalar, Müjde Uzman, Hasan Yalnızoğlu, İlhan Şen, Selen Sevigen, Melisa Döngel, Halil İbrahim Ceyhan, Sitare Akbaş, Görkem Sevindik, Şilan Makal, Pelin Uluksar, Bora Cengiz, Jessica May ile siyasetçi Mehmet Sevigen katıldı.

Ahmet Mümtaz Taylan

İftarın ardından gitarıyla sürpriz yapan Metin Özülkü’nün şarkılarına, Down Sendromlu gençlerden oluşan büyük bir vokal grubu eşlik etti. Gençlerin isteğini kırmayan ünlü isimler de koroya dahil olunca ortaya eğlenceli bir sahne performansı çıktı.

Aslıhan Karalar

MEHMET TOPAL: UNUTULMAYACAK BİR AKŞAM OLDU
Futbolculuk kariyerinin ardından teknik adamlık yolunda ilerleyen ve UEFA A Lisansı’nı alan Mehmet Topal, organize ettiği iftarda, “Öncelikle bütün kardeşlerimizin Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nü canı gönülden kutluyoruz. Bu akşam burada çok güzel dostlarımız ve arkadaşlarımız vardı. Bu özel kardeşlerimizle çok güzel sohbetlerimiz oldu. Hem onlar hem de bizim için unutulmayacak bir akşam oldu. Gelen bütün misafirlerimize, dostlarımıza sonsuz teşekkür ederiz. İnşallah bu tür güzel organizasyonlarımıza devamı edeceğiz” dedi.

İlgili Mesajlar

1 of 1.094