GÜNCEL

LEAD Network mayıs ayı kahvaltı buluşması La Lorraine Türkiye ev sahipliğinde gerçekleşti

80 yılı aşkın deneyimi ile unlu mamuller ve fırıncılık sektörünün lider markası La Lorraine Türkiye, LEAD Network’ün gelenekselleşen kahvaltı buluşmalarının Mayıs ayı ev sahipliğini üstlendi.

Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın konuk konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında Toplumda Kadının Yeri’ üzerine yaptığı ufuk açan konuşması ile LEAD Network üyelerine unutulmaz bir sabah yaşattı.

84 yıl önce Belçika’da doğan, Türkiye’nin de dahil olduğu 30’dan fazla ülkede ürünlerini tüketicileri ile buluşturan La Lorraine, Türkiye’de kadın işgücünün perakende ve tüketici ürünleri sektörü içerisindeki yerini güçlendirmeyi, üst düzey kadın yönetici sayısını, itibarını ve etkilerini arttırmayı amaç edinen LEAD Network Türkiye’nin geleneksel kahvaltı buluşması 4 Mayıs Perşembe günü Radisson Blu Hotel, İstanbul Asia Ataşehir’de gerçekleşti.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan LEAD Network Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Aysun Zaman, Ülkece çok zor zamanlardan geçtik ve geçmeye devam ediyoruz. Yaşanılan deprem felaketi sebebiyle bizlerde acılara ortak olmak için sizlerin katkı ve destekleriyle yardımcı olmaya çalışıyoruz. Birçok ürünün tedariği hususunda sizlerden yardım alarak bölgeye ulaştırmaya çalıştık. Bütün kurumsal ve bireysel üyelerimize kıymetli desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Bir diğer hususta bölgede bulunan genç kızlarımızın eğitimlerinin koşullar sebebiyle sekteye uğramasıydı. LEAD Network Europe ile 30 genç kızımıza TÜKD iş birliği ile eğitim bursu vererek genç kızlarımızın eğitim hayatlarına katkı sağlamaya çalıştık. Bir kez daha katkı ve desteklerinden dolayı LEAD Network Europe’a ve TÜKD’ye teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Etkinliğin ev sahipliğini üstlenen La Lorraine Türkiye Genel Müdürü Neslihan Nigiz Ulak ise konuşmasında La Lorriane’in bugün unlu mamüller sektöründe Avrupa’nın lider markası konumunda yer aldığını belirterek, Türkiye’deki faaliyetlerini işine tutkuyla bağlı 650 kişilik geniş organizasyon yapısıyla sürdürdüklerini özgün lezzetlerini, perakende ve ev dışı tüketim sektöründeki müşterileriyle buluşturduklarına değindi.

İlgili Mesajlar

1 of 1.086