DAVETManşet

‘Kurtuluş Lisesi’ dizisinin galası gerçekleşti

GAİN’in merakla beklenen yeni dizilerinden “Kurtuluş Lisesi”nin galası yapıldı.

Tolgahan Sayışman’ın yapımcılığını üstlendiği proje, 19 Ocak’ta GAİN’de yayına giriyor.

Yapımcılığını ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman’ın üstlendiği “Kurtuluş Lisesi” dizisinin galası Hillside Etiler’de yapıldı. Geceye dizinin yapımcısı Tolgahan Sayışman ve başrol oyuncularından Miray Akay, Aslıhan Kapanşahin, Aslıhan Karalar, Cansu Sabancı, Sedef Çalışır, Erdem Şanlı, Burcu Binici ve Mert Altınışık katıldı. Merakla beklenen “Kurtuluş Lisesi”, 19 Ocak’ta GAİN’de izleyiciyle buluşacak.

Aslıhan Karalar

Türkiye’nin ilk Japon manga uyarlaması olan “Kurtuluş Lisesi”, otobüs kazası geçirip bir dağ köyünde mahsur kalan liseli beş kızın hayatta kalma mücadelesini konu alıyor.

Miray Akay

Tolgahan Sayışman’ın yapım şirketi Han Medya Yapım tarafından hayata geçirilen projenin yönetmen koltuğunda Müge Uğurlar oturuyor; senaryo ise Makbule Kosif ve Gülsev Karagöz’e ait. Dizinin başrollerini başarılı genç oyuncular Miray Akay, Aslıhan Kapanşahin, Aslıhan Karalar, Cansu Sabancı, Sedef Çalışır, Erdem Şanlı ve Çağla Boz paylaşıyor.

Burcu Binici

Dizi ekibi galada gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Dizinin yapımcısı Tolgahan Sayışman, “Heyecanlıyım çünkü bu benim ilk göz ağrım. Liseyi 1997’de bitirdim, biraz büyük gelebilirdim, o yüzden oynamadım” diyerek güldürdü. Dizinin Türkiye’deki ilk Japon manga uyarlaması olduğunun altını çizen Sayışman, “Oyuncu arkadaşların birer animesi de mevcut” dedi. Çekimlerin 6 hafta boyunca balta girmemiş bir ormanda çekildiğini belirten ünlü oyuncu, “Survivor’ı dibine kadar yaşadılar” diye de ekledi.

İlgili Mesajlar

1 of 1.298