Yazarlar

Jüpiter boğa burcunda

Sevgili Quality dergisi okuyucuları,
Bu ay sizlere büyük iyicil gezegenimiz olan Jüpiter’in burç değiştirip boğa burcundaki transitine başlamasını anlatmak istiyorum. Haritanızda boğa burcunun kestiği eve şans geliyor!

Jüpiter mitolojide kudretli ve çapkın Zeus’tur. Kimliğini saklamak için türlü kılıklara girerek güzel kadınları baştan çıkarmaya çalışır ki hemen hemen tüm güzel tanrıçalardan çocuğu vardır. Sarayında bolluk ve bereket içerisinde yaşayan ölümsüz kral arketipi olmasından dolayı astrolojik anlamda da Jüpiter bolluk ve bereket getiren şans gezegeni olarak kabul edilir. Çok büyük bir gezegen olmasından dolayı genişleme ve büyüme ile ilgilidir. Bu sebepledir ki öğrenimin her türlüsünü, okulları, eğitim araçları ve yöntemlerini ifade eder. Keşfetmek, yeni yerler ve kültürler görerek kıyaslama yapabileceği bilgiyi ve deneyimi elde etmek ile ilgilidir. Aynı zamanda hayatın anlamını sorgulamak, inanç ve tanrı görüşü edinmek, toplumun dini ve ahlaki değerleri jüpiterin kapsadığı konulardandır. Jüpiter bir burçta 1 yıl kalıp zodyağı 12 yılda dolaşır. Yılda bir kere yaklaşık 4 ay retro hareket eder. Burçlardan yay ve balık burçlarını, günlerden perşembeyi yönetir.

Boğa burcu maddi ve manevi güven ile ilgilidir. Beş duyu organıyla hayatı anlamlandırma arzusunda olan bir burçtur. Çalışkan, üretken, rahatına düşkün, risk almayı sevmeyen, sabit, inatçı, yavaş, keyif seven, istikrarlı bir burçtur. Dünya astrolojisinde boğa burcu para, ekonomi, gıda, toprak, sanat, sanatçılar, borsa, beslenme, ticaret ve bankalar ile ilgilidir.

Büyümek ve genişlemek anlamındaki Jüpiter keyif ile alakalı boğa burcuna geçince ne olur? Yeme, içme, keyif, lüks, konfor arzusunda oluruz. Ama unutmamalıyız ki jüpiterin büyütme etkisi sadece keyfi değil bedeni de büyütecektir. Özellikle boğa burçlarının 1 yıllık süre zarfında daha dikkatli olması gerekiyor. Boğa burcu haritanızda hangi evde ise o konularda büyük şanslar yaşarsınız. Son Jüpiter boğa transiti Haziran 2011- Haziran 2012 tarihlerinde gerçekleşmişti, o dönemi anımsamaya çalışın bakalım hangi olayları yaşamışsınız?

Jüpiter boğa transitinde toprak vurgusu dikkat çekecektir. Toprağı daha verimli kullanmak, toprağa yapılan yatırımlar, topraktan elde edilecek hasatı arttırma yolunda bir takım çalışmalar ve gelişmeler duyabiliriz. Ekonomik olarak toprak ve arsa değer kazanacaktır. Boğa en nihayetinde para ve Jüpiter de evrensel finans göstergesidir. Paranın büyümesi, genişlemesi, yeni banknotların basımı, paranın şekil değiştirip dijitalleşmesi, kripto paralarla ilgili düzenlemeler ve gelişmeler bu yıl içerisinde duyacağımız konu başlıklarından olacaktır. Halkın para harcaması özellikle lüks tüketim alanında artışlar olacaktır. Bu belki vergi indirimini de beraberinde getirebilir. Sanatla ve sanatçıyla ilgili daha çok gündem yaratacak gurur verici gelişmeler yaşayabiliriz. Jüpiter aynı zamanda yurt dışı ile ilgilidir sanatçılarımızın yurt dışındaki başarılarına şahitlik edebiliriz. Boğa beslenme Jüpiter büyüme demektir gıda konusunda talep artışları, fazla kilo problemi yaşayan kişilerin sayısında artışlar veya bu problemi çözmek adına yapılan girişimler söz konusu olabilir. Lüks ve lezzetli yemek hizmeti veren mekanların sayılarında artışlar görebiliriz.

Jüpiter boğa transitinin ülkemizin ve hepimizin hayrına olmasını diyorum

Sevgilerimle

İlgili Mesajlar

1 of 64